Ik ben zo weer weg
Een familiereis
- Auteur: Pete Wu (Nederland)
- Soort boek: Chinees-Nederlandse familiegeschiedenis
- Uitgever: Das Mag
- Verschijnt: 18 september 2026
- Omvang: 200 pagina’s
- Afmetingen: 12,6 x 20 x 1,9 cm
- Gewicht: 254 gram
- Uitgave: paperback / ebook
- Prijs: € 22,50 / € 12,99
- Boek bestellen >
Pete Wu Ik ben zo weer weg recensies en reviews
Als er in de media een bespreking, review of recensie verschijnt van Ik ben zo weer weg, het boek met de familiegeschiedenis van Pete Wu, dan besteden we er op deze pagina aandacht aan.
Op donderdag 18 september 2026 was Pete Wu te gast in het televisieprogramma Eva om over zijn nieuwe boek te vertellen.
Flaptekst boek van Pete Wu met een Chinees-Nederlandse familiegeschiedenis
Een persoonlijk reisverslag en essay over migrantenouders – en de verhalen die achter hen verborgen liggen. Van de auteur van bestseller De bananengeneratie.
Misschien is het helemaal niet te laat. Misschien kan ik ons nog redden. Misschien kan ik het verhaal van de migratie van mijn ouders heruitvinden. Misschien kunnen we opnieuw beginnen.
De ouders van journalist en schrijver Pete Wu kwamen in de jaren zeventig zonder geld van China naar Nederland en zwoegden als ‘perfecte’ migranten decennialang in hun snackbar. Nu, vijftig jaar later, reist hij samen met hen terug naar een onherkenbaar veranderd China. Tijdens het ceremoniële grafvegen, luide familie-etentjes, maar ook de stille momenten samen ontdekt Pete nieuwe kanten die hij nooit heeft gezien – van zijn ouders, maar ook van zichzelf.
Pete Wu is in 1985 geboren in Middelburg, Zeeland. Hij is journalist en schrijver. Hij debuteerde in 2019 met De bananengeneratie. Over het dubbelleven van Chinese Nederlanders van nu, waarvan Theater Oostpool een succesvolle bewerking maakte. Voor de VPRO maakte hij in 2020 de documentaireserie Pete en de bananen. Eerder schreef hij voor de NOS, Volkskrant Magazine en VICE.

