De geur van appelbloesem
De dochters van Belvedère 1
- Auteur: Karin de Graaff (Nederland)
- Soort boek: historische feelgood
- Uitgever: Zomer & Keuning
- Verschenen: 23 april 2026
- Omvang: 320 pagina’s
- Afmetingen: 14,2 x 21,2 x 2,5 cm
- Gewicht 344 gram
- Uitgave: paperback / ebook
- Prijs: € 19,99 / € 9,99
- Waardering redactie: ∗∗∗∗∗ (uitstekend)
- Roman bestelllen >
Karin de Graaff De geur van appelbloesem recensies en reviews
Als er in de media een boekbespreking, review of recensie verschijnt van De geur van appelbloesem, De dochters van Belvedère 1, de historische feelgood geschreven door Karin de Graaff, dan besteden we er op deze pagina aandacht aan.
Recensie van Monique van der Hoeven
Wat heb ik enorm genoten van De geur van appelbloesem – de dochters van Belvedère 1, geschreven door Karin de Graaff en uitgegeven door Zomer & Keunig. Deze Nederlandse schrijfster heeft al een flink aantal feelgood romans op haar conto staan – voor mij was het de eerste kennismaking met haar.
Meteen als ik het boek opensla, zie ik dat het gaat over de Vechstreek – een streek die ik prachtig vind en waar ik regelmatig kom. Het verhaal kent een dubbele tijdlijn, iets waar ik ook heel erg van hou en wat in deze roman heel goed is uitgewerkt.
Het verhaal begint met het leven van Nicole en haar dochter Saar, die dakloos dreigen te worden. Gelukkig dient zich onverwacht een mooie kans aan om op landgoed Belvedère te gaan wonen, in een kleine boerderij. Daarvoor moeten ze wel de stad verlaten.
De tweede verhaallijn vertelt over Cato en haar familie, die rond het begin van de vorige eeuw de bewoners van Belvedère waren. Cato, haar zus Fiene en ook haar moeder zijn moderne vrouwen, die een echte voortrekkersrol spelen. Alweer iets waar ik erg van hou.
Op een dag ontdekt Nicole een oude boomgaard achter haar huis – de fruitbomen die ze daar vindt, roepen veel vragen op. Zoals dat gaat bij een mooie historische plek, komen er allerlei vragen boven over “hoe het geweest zou zijn vroeger”. En precies dat laat Karin de Graaff ons meebeleven aan de hand van het leven van Cato en haar familie. Stapje voor stapje ontdekken we niet alleen hoe het verder gaat met Nicole en Saar, maar ook de geschiedenis van de plek waar zijn neergestreken
Prachtig hoe de boomgaard zo de verbinding vormt tussen toen en nu!
Een heel mooi en vlot geschreven verhaal, verrassend ook en het zakt nergens in (zoals dat bij feelgood boeken toch nog wel eens dreigt te gebeuren). Het boek leest als een trein en het is duidelijk dat de schrijfster veel historisch onderzoek heeft gedaan. Zo krijgen we in het verhaal ook nog een heel mooi inkijkje in het romantische Parijs van het begin van de 20ste eeuw.
Wat ik echt heel bijzonder vond, was de insteek van het boek: de fruitteelt, vooral de appel. Een onderwerp waar ik me normaal gesproken nooit in zou verdiepen, maar waar ik door dit boek ineens heel veel over heb geleerd!
Kortom: dit boek is absoluut een aanrader voor wie van historische romans met sterke vrouwen in de hoofdrol houdt! En ik kijk nu al heel erg uit naar deel 2 van de dochters van Belvedère. De roman is gewaardeerd met ∗∗∗∗∗ (uitstekend).
Flaptekst van de historische feelgood van Karin de Graaff
Het is 1890 en Cato groeit op op landgoed Belvedère aan de Vecht, waar ze het liefst in de tuin te vinden is. Ze vertrekt naar Parijs voor een tuinbouwcursus en start bij terugkeer haar eigen fruitkwekerij. Dat alles is natuurlijk hoogst ongebruikelijk voor een jongedame van goede komaf, maar Cato volgt vastberaden haar eigen weg.
In het heden verhuist alleenstaande moeder Nicole met haar dochtertje Saar naar een oud boerderijtje op het landgoed. Daar stuit ze op de inmiddels vervallen boomgaard en onbewust treedt ze in de voetsporen van Cato.
De geur van appelbloesem is het eerste deel van de serie De dochters van Belvedère. Deze prachtige, sfeervolle roman combineert hedendaagse feelgood met een historische verhaallijn.
Karin de Graaff is een Nederlandse schrijfster van feelgoodromans die inmiddels een aantal boeken gepubliceerd heeft.

