Alje Kamphuis Denk warm het levensverhaal van Dieuwertje Blok recensie

Alje Kamphuis Denk warm het levensverhaal van Dieuwertje Blok recensie

Denk warm

Het levensverhaal van Dieuwertje Blok

  • Auteur: Alje Kamphuis (Nederland)
  • Soort boek: portret, biografie
  • Uitgever: Uitgeverij Brandt
  • Verschijnt: 29 oktober 2026
  • Omvang: 256 pagina’s
  • Afmetingen: 13,5 x 21,5 cm
  • Uitgave: paperback
  • Prijs: € 22,50
  • Waardering redactie: ∗∗∗∗∗ (uitmuntend)
  • Boek bestellen >

Alje Kamphuis Denk warm, het levensverhaal van Dieuwertje Blok recensies en reviews

Als er in de media een boekbespreking, review of recensie verschijnt van Denk warm, het levensverhaal van Dieuwertje Blok, geschreven door Alje Kamphuis, dan besteden we er op deze pagina aandacht aan.

  • “Dieuwertje kwam op televisie precies over zoals ik haar thuis kende. Het was gewoon echt mama.” (Sam, dochter van Dieuwertje Blok)
  • “Het was onmogelijk om niet van Dieuwertje te houden.” (Kathleen Warners)

Recensie van de redactie

Er ligt een boek op tafel. Denk warm, het levensverhaal van Dieuwertje Blok. Een vrouw die warme associaties bij me oproept, door haar rol in Het Sinterklaasjournaal. Dat ze ongelofelijk veel meer is dan dat, weet Alje Kamphuis prachtig te portretteren.

Een levensgenieter pur sang, warm en authentiek, moeder, echtgenote, een vakvrouw die gedurende haar leven misschien wel onderschat is.

Het is een meeslepend en warm verhaal geworden. Het boek is even innemend als Dieuwertje zelf. Het heeft dezelfde, bijna betoverende aantrekkingskracht, waardoor je door blijft lezen.

Door dagboekfragmenten, de vele gesprekken die zijn gevoerd met de mensen om haar heen, zorgvuldig onderzoek naar interviews en andere verschijningen in de media wordt Dieuwertje zoveel meer dan de (fantastische) presentatrice van Het Sinterklaasjournaal.  Ze komt tot leven in al haar facetten, the, good, the bad, the ugly. Zonder de liefde en lichtheid te verliezen.

Als je het uit hebt,  kun je zomaar achterblijven met het gevoel dat je een dierbare bekende hebt verloren. Wat alles zegt over hoe het boek is opgezet.

Een mooi tijdsbeeld, een indringend, levendig en warm portret van een vrouw die vele levens heeft geraakt. Denk warm kruipt onder je huid en in je hart. Het boek is gewaardeerd met maximale ∗∗∗∗∗ (uitmuntend).

Flaptekst boek over Dieuwertje Blok van Alje Kamphuis

Van alle media-persoonlijkheden is Dieuwertje Blok misschien wel de meest geliefde. Door alle lagen van de bevolking, van jong tot oud. Nadat ze begin jaren tachtig in één klap beroemd wordt als omroepster, presenteert ze vele radio- en televisieprogramma’s. Het Sinterklaasjournaal geeft haar de grootste populariteit; met haar warme, moederlijke benadering begeleidt Dieuwertje meerdere generaties kinderen door de spannende Sinterklaastijd. Totdat bij
haar een – naar later blijkt – ongeneeslijke ziekte wordt ontdekt, beginnend bij haar neus. Het verdriet en medeleven is groot als
Dieuwertje Blok op 2 maart 2025 op 67-jarige leeftijd overlijdt.

In Denk warm, het levensmotto van Dieuwertje, schetsen haar zussen, man, kinderen, vrienden en collega’s haar intense levensverhaal. Uit openhartige gesprekken met hen en de vele interviews die Dieuwertje heeft gegeven, vormt zich een beeld van een vrouw die vrijheid en rechtvaardigheid hoog in het vaandel heeft staan, en die de wereld warm, optimistisch en met lichtheid tegemoet treedt.

Alje Kamphuis is vanaf 1986 journalist. De afgelopen jaren werkt hij voor KRO-NCRV als verslaggever bij onder meer Brandpunt, Kruispunt en Kloostergasten. Ook maakt Kamphuis de documentaire De oorlog is Oud Ade binnengekomen, over de ramp met vlucht MH17. Als auteur debuteert Kamphuis in 2003 met de biografie van Bettine Vriesekoop, drie jaar later gevolgd door Op gevoel, over Sylvia Millecam. In 2011 verschijnt Verdwaald in alle vragen, een zoektocht na de zelfdoding van zijn broer Ernst.

Bijpassende boeken