Caroline Hanken Vrouw en meid recensie

Caroline Hanken Vrouw en meid recensie

Vrouw en meid

Een geschiedenis van het leven binnenshuis, 1550 -1950

  • Auteur: Caroline Hanken (Nederland)
  • Soort boek: vrouwengeschiedenis
  • Uitgever: Atlas Contact
  • Verschijnt: 18 september 2025
  • Omvang: 272 pagina’s
  • Uitgave: paperback / ebook
  • Prijs: € 23,99
  • Boek bestellen bij: Boekenwereld / Bol / Libris

Caroline Hanken Vrouw en meid recensie

Als er in de media een boekbespreking, review of recensie verschijnt van Vrouw en meid, Een geschiedenis van het leven binnenshuis, 1550 -1950, geschreven door cultureel antropoloog en schrijfster Caroline Hanken, dan besteden we er op deze pagina aandacht aan.

Flaptekst boek over gewone vrouwen en dienstmeiden tussen 1550 en 1950

De vrouw en haar (dienst)meid vormden eeuwenlang het hart van het huishouden. Samen hielden ze de boel binnenshuis draaiende, maar ook weerspiegelt dit duo hoe sociale relaties, genderrollen en klasseverschillen zich door de tijd heen ontwikkelden.

In Vrouw en meid werpt Caroline Hanken licht op deze vergeten geschiedenis. Ze brengt hun veranderende relatie tot leven met behulp van brieven, dagboeken, schilderijen en literaire bronnen. Van de hechte samenwerking in de 16e eeuw tot de toenemende hiërarchie in de 18e, en de verdwijning van de dienstmeid in de 20e eeuw. Tegelijk verandert ook de rolverdeling tussen mannen en vrouwen, en verscherpt de grens tussen binnen- en buitenwereld. Vrouw en meid biedt een rijk en verrassend perspectief op de geschiedenis van het huiselijk leven – en van de vrouw.

Caroline Hanken is geboren in 1956. Ze is cultureel antropoloog, docent en schrijver. Ze promoveerde op de antropologische dissertatie Gekust door de koning, over de koninklijke maîtresses aan het Franse hof. Het boek werd in het Duits, Hongaars en Spaans vertaald. Ze schreef onder meer Door een Hollandse winter (2009) en De koning is dood (2006). In 2019 verscheen Een huis genaamd Marseille.

Bijpassende boeken