Cirkels van as
- Auteur: Geert van der Star (Nederland)
- Soort boek: fantasy
- Uitgever: Kabouterpers
- Verschijnt: 8 juni 2026
- Omvang: 210 pagina’s
- Uitgave: gebonden boek
- Prijs: € 17,90
Inhoud van de fantasyroman van Geert van der Star over heksenvervolging
Elk jaar vindt in het dorp Winterwette het Vuurfeest plaats: een oud ritueel waarbij een heks wordt verbrand op de brandstapel. Kel weet wat er van hem verwacht wordt. Hij kent de regels. Hij kent de namen. Tot de loting hem Amber aanwijst.
Wat volgt is een vlucht door een wereld van toverij, apothekersgeheimen en een Orde die haar greep op leven en dood bewaakt alsof het haar goede recht is.
Cirkels van As is een dark fantasy over de prijs van gehoorzaamheid, de kracht van twijfel — en wat er overblijft als het vuur gedoofd is.
Geert van der Star is geboeid door de heksenjachten in de late middeleeuwen en vroegmoderne tijd, waarbij voornamelijk vrouwen, op basis van roddels, op gruwelijke wijze in het openbaar om het leven werden gebracht. Heksenverbrandingen waren drukbezochte bijeenkomsten, waarbij ouders zelfs hun kinderen meenamen.
Hoe zouden heksenjachten eruitzien in een wereld waarin toverij echt bestaat?

