Bob Hardus & Werner van den Belt De schilders van Den Haag recensie

Bob Hardus & Werner van den Belt De schilders van Den Haag recensie

De schilders van Den Haag

Kunstenaarskolonies en kunststromingen in Nederland

  • Auteurs: Werner van den Belt, Bob Hardus (Nederland)
  • Soort boek: kunstboek, boek over Den Haag
  • Uitgever: WBOOKS
  • Verschijnt: 24 oktober 2025
  • Omvang: 240 pagina’s
  • Uitgave: gebonden boek
  • Prijs: € 27,95
  • Boek bestellen bij: Bol / Libris

Bob Hardus & Werner van den Belt De schilders van Den Haag recensie

Als er in de media een boekbespreking, review of recensie verschijnt van De schilders van Den Haag, het nieuwe kunstboek van Bob Hardus en Werner van den Belt, dan besteden we er op deze pagina aandacht aan.

Flaptekst van het boek over de Haagse schilders

Hoe atmosfeer en ruimtelijkheid van het landschap sleutelbegrippen werden

Licht, lucht en water vormen het onmiskenbare decor voor de schilders van Den Haag. Van de Haagse School tot abstracte vernieuwers in de twintigste eeuw; achter de duinen ontstaat de kunst niet uit het rumoer van de stad, maar in een voortdurende dialoog met de zee.

Kunsthistoricus Werner van den Belt en journalist Bob Hardus volgen in De schilders van Den Haag de eerste kunstenaars die buiten werkten – nog vóór de Fransen in Barbizon – op weg naar een tweede gouden eeuw in de Nederlandse schilderkunst. Met de oprichting van kunstenaarsvereniging Pulchri Studio en de doorbraak van het vissersgenre ontstond er in de negentiende eeuw een hechte gemeenschap rond Israëls, Mesdag, Roelofs en Weissenbruch. Ook jongere generaties onder aanvoering van Breitner, Van Gogh en De Bock zochten opnieuw de vrijheid van het ongerepte landschap.

De stad en het moderne leven hebben de Haagse School misschien wel ingehaald, maar nooit echt omarmd. Het is dan ook juist die behoefte om de open horizon vast te leggen die de schilders van toen en nu nog steeds verbindt.

Met het verschijnen van dit boek is in Museum Panorama Mesdag de tentoonstelling Licht, lucht, water – de schilders van Den Haag, te bezoeken. De tentoonstelling start op 4 oktober 2025 en loopt t/m 1 maart 2026.

De schilders van Rotterdam recensieWerner van den BeltBob Hardus (Nederland) – De schilders van Rotterdam
kunstboek
Waardering redactie∗∗∗∗ (uitstekend)
Kunstenaars die zich lieten inspireren door Rotterdam, kwamen vaak van buiten. In hun schilderijen komt de stad in al zijn facetten wel tot leven. Al met al levert dit mooie kunstboek een boeiende inkijk in het kunstleven van de stad, de kunstenaars en de schilderijen…lees verder >

Werner van den Belt is kunsthistoricus. In zijn werk als museumdirecteur, conservator en schrijver wordt hij gedreven door het samenbrengen van verhalen op het snijvlak van kunst en samenleving.

Bob Hardus is journalist en hoofdredacteur van HaagseSchool.org. Hij is auteur van diverse boeken en publicaties over de Franse impressionisten, de schilders van de Haagse School en de Tachtigers.

Bijpassende boeken en informatie