Een kerk voor heel de stad
Religieus leven in en om de Goudse Sint-Jan, 1475-1585
- Auteur: Koen Goudriaan (Nederland)
- Soort boek: Gouda geschiedenis, kerkgeschiedenis
- Uitgeverij: Verloren
- Verschijnt: 26 juni 2026
- Omvang: 730 pagina’s
- Uitgave: gebonden boek
- Prijs: € 59,00
Inhoud boek over religieus leven in en om de Goudse Sint-Jan, 1475-1585 van Koen Goudriaan
Dit boek biedt een unieke reconstructie van het religieuze leven rond de Sint-Janskerk in Gouda en geeft aan de hand van lokale omstandigheden inzicht in de religieuze en maatschappelijke ontwikkelingen in de late vijftiende en zestiende eeuw.
Nieuwe blik op de Sint-Jan – Niet de beroemde Goudse Glazen, maar het dagelijkse parochieleven van duizenden Gouwenaars staat voor het eerst centraal.
Rijke reconstructie van een verdwenen wereld – Op basis van uitgebreid onderzoek reconstrueert de auteur het parochieleven: van altaren, priesters en kerkbestuurders tot liturgie, muziek, armenzorg en de financiële huishouding van de kerk.
Venster op een tijd van ingrijpende veranderingen – Het boek laat zien hoe religieuze vernieuwing rond 1520, de kerkbrand van 1552 en uiteindelijk de Reformatie het leven in een Nederlandse stad ingrijpend veranderden.


