Elizabeth Drayson Erfgoed van Europa recensie

Elizabeth Drayson Erfgoed van Europa recensie

Erfgoed van Europa

Hoe de islam onze geschiedenis smeedde

  • Auteur: Elizabeth Drayson (Engeland)
  • Soort boek: Europese geschiedenis
  • Origineel: Crucible of Light (2025)
  • Uitgever: Spectrum
  • Verschijnt: 12 maart 2026
  • Omvang: 624 pagina’s
  • Afmetingen: 15 x 23 cm
  • Uitgave: gebonden boek /  ebook
  • Prijs: € 49,99 / € 19,99
  • Bestelmogelijkheden boek >

Elizabeth Drayson Erfgoed van Europa recensies en reviews

Als er in de media een boekbespreking, review of recensie verschijnt van Erfgoed van Europa, Hoe de islam onze geschiedenis smeedde, geschreven door Elizabeth Drayson, dan besteden we er op deze pagina aandacht aan.

  • “Absoluut fascinerend. In een tijd waarin historisch christelijk nationalisme en chauvinisme terrein winnen, is dit boek een essentiële correctie.” (Andrew Copson, Chief Executive van Humanists UK)
  • Een prachtig boek, dat de vaak verkeerd begrepen, vaak onderbelichte, maar buitengewoon rijke verwevenheid van de islamitische en Europese cultuur gedurende bijna anderhalf millennium onderzoekt.” (Rebecca Wragg Sykes)

Flaptekst geschiedenisboek over de invloed van de Islam op Europa van Elizabeth Drayson

Een nieuwe kijk op hoe de islam de Europese geschiedenis beïnvloedde.

Een haarscherp overzicht van de laatste dertien eeuwen Europese geschiedenis, waarin Britse historicus Elizabeth Drayson de geschiedenis van de moslim- en christelijke wereld samenbrengt.

Van Mekka tot Cordoba, van Damascus tot Venetie en van Wenen tot Istanbul: belangrijke keerpunten en plaatsen komen in Erfgoed van Europa aan bod. Er zijn nogal wat thema’s die de islam en Europa verenigen: klassieke kennis bewaard in islamitische bibliotheken, de invloed van Moorse architectuur, gedeelde culinaire tradities en de goederen die we verhandelden. Drayson reist langs Spaanse patio’s en paleizen, maar ook langs door het Ottomaanse Rijk geinspireerde koffiehuizen in het 17e-eeuwse Londen. Het resultaat is een uniek beeld van de Europese identiteit, die altijd in beweging is gebleven.

Elizabeth Drayson is emeritus hoogleraar Spaans aan Cambridge University, waar ze gespecialiseerd is in middeleeuwse literatuur en culturele geschiedenis. Eerder publiceerde ze onder andere The Moor’s Last Stand en Lost Paradise: The story of Granada.

Bijpassende boeken