Hal acht
Oxford, 1920: voor het eerst worden vier jonge vrouwen toegelaten aan de universiteit
- Auteur: Joanna Miller (Engeland)
- Soort boek: historische roman, universiteitsroman
- Origineel: The Eights (2025)
- Nederlandse vertaling: Irene Paridaans
- Uitgever: Boekerij
- Verschijnt: 28 mei 2026
- Omvang: 368 pagina’s
- Afmetingen: 14,9 x 22,4 x 3,3 cm
- Gewicht: 602 gram
- Uitgave: gebonden boek / ebook / luisterboek
- Prijs: € 22,99 / € 12,99 / € 22,99
Inhoud historische roman van Joanna Miller over de eerste vrouwen op de Oxford Universiteit
Een wervelende historische roman over vrouwenrechten en vriendschappen in de nasleep van de Eerste Wereldoorlog.
Ze wisten dat ze de geschiedenis zouden veranderen. Wat ze niet wisten, was dat ze ook elkaar zouden veranderen.
1920. Voor het eerst in haar duizendjarige geschiedenis laat ’s werelds beroemdste universiteit vrouwelijke studenten afstuderen. Vier jonge vrouwen uit verschillende lagen van de bevolking nemen hun intrek in aangrenzende kamers van Hal acht en krijgen een hechte vriendschap.
Dora was nooit voorbestemd om naar de universiteit te gaan, maar na het verlies van zowel haar broer als haar verloofde op het slagveld aan de Somme is ze in hun plaats aangenomen. Beatrice, de politiek geëngageerde dochter van een beroemde suffragette, ziet Oxford als een kans om voor het eerst haar eigen weg te gaan. De rijke Ottoline, die liever Otto genoemd wordt, zet haar kamer bomvol extravagante luxe, maar vreest dat dit niet genoeg zal zijn om haar af te leiden van haar herinneringen aan de oorlogsjaren. Tot slot voegt ook de stille, slimme Marianne zich bij hun groep, dochter van een dominee, met een geheim dat ze voor iedereen verborgen moet houden als ze wil slagen.
De dromerige torenspitsen van Oxford werpen een donkere schaduw over hun studietijd: vrouwen worden nog steeds achtergesteld ten opzichte van mannen en de spoken van de Eerste Wereldoorlog zijn nog lang niet verdwenen. Tijdens deze tumultueuze periode blijkt hun vriendschap belangrijker dan ooit.


