Het boek van de verdwijning
- Auteur: Ibtisam Azem (Palestina)
- Soort boek: Palestijnse roman
- Nederlandse vertaling: Djûke Poppinga
- Uitgever: De Bezige Bij
- Verschijnt: 5 maart 2026
- Omvang: 256 pagina’s
- Uitgave: paperback / ebook
- Prijs: € 22,99 / € 12,99
- Boek bestellen >
Ibtisam Azem Het boek van de verdwijning recensies
- “Speculatief en beklijvend, is dit een uitzonderlijke oefening in het beschrijven van herinneringen en psychogeografie.” (Jury International Booker Prize)
- “In deze uiterst leesbare roman lost mevrouw Azem de rampzalige gevolgen van de Israëlische bezetting van Palestina niet voor ons op. Maar op stijlvolle en briljante wijze laat ze ons begrijpen dat er daden van grote en menselijke verbeeldingskracht nodig zullen zijn, en met dit krachtige boek wijst ze ons de weg waar en hoe we allemaal heen moeten gaan.” (Richard Ford)
Flaptekst van de roman van Ibtisam Azem
Het boek van de verdwijning speelt zich af in het hedendaagse Tel Aviv. Alaa is een jonge Palestijnse man die wordt achtervolgd door de herinneringen van zijn grootmoeder aan haar verdrijving uit Jaffa en haar vlucht naar haar vaderland. Zijn joodse buurman en vriend Ariel is een journalist die gelooft in de nationale mythe van Israël, maar die kritisch staat tegenover de militaire bezetting van de Westelijke Jordaanoever en Gaza. Wanneer hij op een dag wakker wordt, blijken alle Palestijnen – waaronder zijn buurman Alaa – te zijn verdwenen.
Hun verhalen, en de verhalen van de gewone mensen in Jaffa en Tel Aviv, onthullen de scheuren in het hart van de Palestijnse kwestie. De sobere en suggestieve roman van Ibtisam Azem biedt een onvergetelijke blik op het hedendaagse Palestina, dat worstelt met zowel de herinnering aan verlies als het verlies van herinneringen.
Ibtisam Azem is een Palestijnse journalist en schrijfster. Ze woont in New York maar groeide op in Taybeh, nabij Jaffa op de Westelijke Jordaanoever. Haar roman
