Verdriet Ignaas Devisch filosofisch essay en deel van de reeks een kleine filosofie van grote emoties

Ignaas Devisch – Verdriet

Ignaas Devisch Verdriet recensie en informatie novelle van de Vlaamse filosoof en deel in de reeks kleine filosofie van grote emoties. Op 3 november 2025 verschijnt bij Pelckmans Uitgevers het filosofische essay van Ignaas Devisch, de filosoof uit België. Hier lees je informatie over de inhoud van het boek, de auteur en over de uitgave.

Ignaas Devisch Verdriet recensie

Als er in de media een boekbespreking, review of recensie verschijnt van het essay Verdriet, geschreven door Ignaas Devisch, dan besteden we er op deze pagina aandacht aan.

Ignaas Devisch Verdriet

Verdriet

Een kleine filosofie van grote emoties

  • Auteur: Ignaas Devisch (België)
  • Soort boek: filosofisch essay
  • Uitgever: Pelckmans Uitgevers
  • Verschijnt: 3 november 2025
  • Omvang: 120 pagina’s
  • Uitgave: paperback
  • Prijs: € 19,50
  • Boek bestellen bij: Boekenwereld / Bol / Libris

Flaptekst boek over verdriet van Ignaas Devisch

“Tot voor enkele generaties verstopten mensen hun emoties omdat het zo hoorde en omdat er geen keuze was: zwijg en werk verder.” (Ignaas Devisch)

Sindsdien is er veel veranderd. Dat we onze emoties bespreekbaar kunnen maken, is een goede zaak. Maar als emoties delen dwingend wordt als gevolg van die ‘bevrijding’, hebben we de ene plicht ingeruild voor de andere. En blijven we sukkelen met de plaats van emoties in ons leven.

Filosoof Ignaas Devisch staat stil bij de kracht van de stilzwijgende emotie. Moet elke emotie wel publiek gedeeld worden?

Ignaas Devisch is geboren op 15 augustus 1970 in Brugge. Hij is professor in de medische filosofie en ethiek. Daarnaast is hij auteur en columnist en verzorgt consultancy op het vlak van ethiek en filosofie voor bedrijven en particulieren. Ook is hij verbonden aan de medische faculteit Universiteit Gent en publiceert en spreekt regelmatig in binnen- en buitenland, zowel voor een gespecialiseerd als een breed publiek. Verder was Ignaas Devisch als gastonderzoeker vijf jaar verbonden aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Sinds 1 september 2021 staat hij aan het hoofd van denktank Itinera. Als publiek filosoof en is hij regelmatig te gast op radio en televisie om duiding te geven bij ethische en filosofische kwesties. Ten slotte is hij vaste columnist bij De Standaard.

Bijpassende boeken