Juliet Nicolson Een huis vol dochters recensie

Juliet Nicolson Een huis vol dochters recensie

Een huis vol dochters

  • Auteur: Juliet Nicolson (Engeland)
  • Soort boek: memoir, familiegeschiedenis
  • Origineel: A House Full of Daughters (2016)
  • Nederlandse vertaling: Meta Gemert
  • Uitgever: Van Maaskant Haun
  • Verschijnt: 15 april 2026
  • Omvang: 320 pagina’s
  • Uitgave: paperback
  • Prijs: € 27,00
  • Bestelmogelijkheden boek >

Juliet Nicolson Een huis vol dochters recensies en reviews

Als er in de media een boekbespreking, review of recensie verschijnt van Een huis vol dochters, het boek van Juliet Nicolson, dan besteden we er op deze pagina aandacht aan.

  • “Schokkend en moedig […] Nicolsons woede, gevoeligheid en inzicht hebben geresulteerd in een buitengewoon ontroerend boek.” (Miranda Seymour, The Daily Telegraph)
  • “Indringend, zeer persoonlijk en prachtig geschreven… Een krachtig en ontroerend familieportret.” (Christena Appleyard, Literary Review)
  • “Het doel van Nicolson met haar beschouwende bijdrage aan de Nicolson-studies is niet zozeer het vastleggen van een chronologisch beeld, maar eerder het zoeken naar patronen in de intergenerationele samenhang. Een fascinerend sociaal document.” (D.J. Taylor, The Times)
  • “Het boek van Juliet Nicolson zal hart en geest van dochters én zonen zeker aanspreken. Door haar ben ik gaan nadenken over veel aspecten van mijn leven en ik heb veel bewondering voor haar helderheid en zachtmoedigheid.” (Vanessa Redgrave)
  • “Juliet Nicolson beschrijft in haar boek de geschiedenis van geheimen aan de hand van drie generaties vrouwen. Zo nodigt ze de lezer uit tot overdenken van vrouwenlevens in iemands eigen familie aan de hand van hun geheimen.” (Stine Jensen, NRC)

Flaptekst van de Juliet Nicolson memoir

Alle families hebben hun mythes en geheimen. Juliet Nicolson heeft die van de vrouwen in haar familie lange tijd niet in twijfel getrokken: haar betovergrootmoeder, Pepita – flamencodanseres – zou een gevaarlijke schoonheid zijn geweest; haar overgrootmoeder een manipulerende flirt; haar beroemde grootmoeder, Vita Sackville-West, een excentriekeling en haar eigen moeder had een conventionele Tory-achtergrond. Maar Juliet begon over al die aannames vragen te stellen. Daarbij scheidde ze feit van fictie en bracht ze details en geheimen aan het licht die lang verborgen waren gebleven.

Een huis vol dochters leidt ons vanuit de 19e eeuwse sloppen van Malaga naar de salons van Washington tijdens het fin-de-siècle; naar een Engelse kostschool tijdens de Tweede Wereldoorlog en naar Chelsea in de jaren zestig. Nicolson schetst een fascinerend beeld van de veranderingen in de positie van vrouwen en hoe de vrouwen in haar familie – ieder op hun eigen manier – probeerden om zich te bevrijden uit het keurslijf van het patriarchaat.

Een huis vol dochters gaat over de essentie van familie, herinneringen en hoe het verleden doorwerkt in het heden. Toen Juliet verontrustende patronen ontdekte in de vroegere en recentere versies van haarzelf, besefte ze dat zij de valkuilen van de vorige generaties moest proberen te vermijden.

Juliet Nicolson is op 9 juni 1954 geboren in Bransgore, Hampshite, Engeland. Ze is afkomstig uit een zeer literaire Engelse familie en is de dochter van schrijver Nigel Nicolson en Philippa Tennyson-d’Eyncourt en kleindochter van de auteurs Vita Sackville-West and Harold Nicolson. Bovendien is haar broer Adam Nicolson ook schrijver.

Bijpassende boeken en informatie