De zerk
- Auteurs: Louis van Dievel, Britt Droog (België)
- Soort boek: Vlaamse roman
- Uitgever: Manteau
- Verschijnt: 26 mei 2026
- Omvang: 176 pagina’s
- Afmetingen: 21,6 x 14,1 x 1,5 cm
- Gewicht: 224 gram
- Uitgave: paperback
- Prijs: € 24,99
- Roman bestellen >
Louis van Dievel en Britt Droog De zerk recensies en reviews
Als er in de media een boekbespreking, review of recensie verschijnt van De Zerk, de roman van Louis van Dievel en Britt Droog, dan besteden we er op deze pagina aandacht aan.
Flaptekst van de roman van Louis van Dievel en Britt Droog
Op de begraafplaats van het Kempense dorp Wiekevorst blijkt ‘eeuwige rust’ een hol begrip te zijn. Lang geleden waren Flor en Ireen Van Donink – broer en zus – verliefd op dezelfde vrouw, Francine. Flor dwong zijn zus tot een huwelijk met een man. Uit wraak richtte zij zijn veevoederbedrijf te gronde, en zo ook zijn kansen op een huwelijk met Francine. Vijftig jaar later is de haat tussen Flor en Ireen nog steeds zichtbaar op hun grafstenen.
Maar er is nog meer aan de hand. Het dorp komt in opstand wanneer meer dan vierhonderd graven moeten worden geruimd. Er wordt geprotesteerd op het kerkhof tegen de kille aanpak van de gemeentelijke bureaucratie. Maar uiteindelijk gaan de betogers tegen de middag naar huis, want er moet warm eten zijn.
Uiteraard gaat De zerk ook over leven, sterven en begraven worden, en alles wat daarbij komt kijken.
Louis van Dievel is geboren op 24 april 1953 in Mechelen, België. Hij is journalist en romanschrijver. Inmiddels heeft hij zo’n twintig romans en andere boeken geschreven.
Britt Droog is een Vlaamse auteur. Eerder schreef ze al samen met Louis van Dievel de feuilletonroman Madeleine.

