Moordenaar zonder gezicht Henning Mankell recensie en informatie Wallander thriller 1 uit 1991 Mördare utan ansikte

Henning Mankell – Moordenaar zonder gezicht

Henning Mankell Moordenaar zonder gezicht recensie en informatie inspecteur Wallander thriller deel 1. Op 3 oktober 2025 verschijnt bij Uitgeverij De Geus de Nederlandse vertaling van Mördare utan ansikte, de eerste thriller over inspecteur Kurt Wallander, van de Zweedse schrijver Henning Mankell die in 1991 verscheen. Hier lees je informatie over de inhoud van het boek, de auteur en over de uitgave.

Henning Mankell Moordenaar zonder gezicht recensie

  • “Ik ben Wallander.” (Patti Smith)
  • “Er zijn maar weinigen die kunnen tippen aan het werk van Henning Mankell en zijn inspecteur Wallander.” (de Volkskrant)
  • “Een bijzonder spannend en geëngageerd verhaal.” (De Morgen)
  • “De thrillers Henning Mankell met Kurt Wallander in de hoofdrol, zijn zonder uitzondering van hoge kwaliteit en lezenswaardig.” (Allesoverboekenenschrijvers.nl, ∗∗∗∗)

Henning Mankell Moordenaar zonder gezicht

Moordenaar zonder gezicht

Kurt Wallander deel 1

  • Auteur: Henning Mankell (Zweden)
  • Soort boek: Zweedse thriller
  • Origineel: Mördare utan ansikte (1991)
  • Nederlandse vertaling: Cora Polet
  • Uitgever: De Geus
  • Verschijnt: 3 oktober 2025
  • Omvang: 304 pagina’s
  • Uitgave: paperback / ebook / luisterboek
  • Prijs: € 7,99
  • Waardering redactie: ∗∗∗∗ (uitstekend)
  • Boek bestellen bij: Bol / Libris

Flaptekst van de eerste Wallander thriller van Henning Mankell

Inspecteur Kurt Wallander is bezig de dubbele moord op een ouder boerenechtpaar te onderzoeken, een moord die de politie van Ystad omschrijft als ‘een menselijk slachthuis’. Hij ontdekt dat er politiek-maatschappelijk gevoelige kanten aan de zaak zitten. Omdat er vermoedens leven dat buitenlandse vluchtelingen bij de moord betrokken zijn, probeert Wallander zijn onderzoek angstvallig buiten de publiciteit te houden. Tevergeefs. Vanaf dat moment beginnen tegenstanders van de Zweedse asielpolitiek het onderzoek op hoog niveau te manipuleren.

Moordenaar zonder gezicht is deel 1 van de razendpopulaire reeks rondom inspecteur Wallander.

Henning Mankell is geboren op 3 februari 1948 in Stockholm. Hij was een van de bestverkopende Zweedse auteurs; er gingen wereldwijd al meer dan 40 miljoen exemplaren van zijn boeken over de toonbank en zijn werk werd in meer dan 40 talen vertaald. Vooral zijn Wallander-reeks is internationaal zeer succesvol. Naast thrillers schreef hij sociale romans en kinderboeken. Op 5 oktober 2015 overleed hij in Särö, Zweden aan de gevolgen van longkanker. Hij werd 67 jaar oud.

Bijpassende boeken