Nevenwezen
- Auteur: Donald Niedekker (Nederland)
- Soort boek: Nederlandse roman
- Uitgever: Koppernik
- Verschijnt: 12 februari 2025
- Omvang; 208 pagina’s
- Uitgave: paperback
- Prijs: € 23,50
- Boek bestellen bij: Boekenwereld / Bol / Libris
Donald Niedekker Nevenwezen recensie
Als er in de media een boekbespreking, review of recensie verschijnt van Nevenwezen, de roman van Donald Niedekker, dan besteden we er op deze pagina aandacht aan.
Flaptekst van de Donald Niedekker roman
Twee jongens, twee werelden; de een groeit op onder de rook van een Zaanse cacaofabriek, de ander werkt op een plantage in West-Afrika. Ze worden door balenlossers, molenaars, middenstanders, een stenen adelaar, een rondreizende verhalenverteller, een chauffeur, een panter en een krokodil op sleeptouw genomen door de jaren zeventig. Hun levens raken elkaar – verbonden door de geur van cacao en de grillen van Azteekse scheppergod Quetzalcaotl en zang- en bloemengod Xochipilli, die hoog boven de twee protagonisten hun glorie proberen te herwinnen.
In zijn sprankelende stijl laat Donald Niedekker in het even geestige als ontroerende Nevenwezen opnieuw zien hoe mythe en werkelijkheid, verleden en heden elkaar spiegelen en dat ons verleden altijd anders is dan de verhalen die we onszelf vertellen.
Donald Niedekker is geboren op 14 januari 1963 in Amsterdam. Van Donald Niedekker verscheen in 2014 de roman Als een tijger, als een slak, geschreven vanuit het perspectief van een gedicht. Zijn ontwrichtende ballet Oksana, stond in 2017 op de shortlist van de Fintro Literatuurprijs (de voormalige Gouden Uil). In 2018 verscheen de reisroman Wolken &c., in 2019 gevolgd door het baldadige Zo zie je alles, die op de longlist van de Boekenbon Literatuurprijs stond. Niedekker ontving in 2021 de Brusselse VUB Luc Bucquoye Prijs voor eigenzinnige literatuur. Zijn meest recente roman Waarachtige beschrijvingen uit de permafrost werd bekroond met de F. Bordewijk-prijs en stond op de shortlist van de Boekenbon Literatuurprijs, de Libris Literatuur Prijs 2023 en de Confituur Boekhandelsprijs. In 2023 verscheen Ochtenden het boek met berichten over de natuur gevolgd in 2024 door Rouw, het boek met berichten.
