Rijnlandse folteringen boek van Theo Sontrop met verzamelde kwatrijnen en nagelaten gedichten

Rijnlandse folteringen boek van Theo Sontrop met verzamelde kwatrijnen en nagelaten gedichten

Theo Sontrop Rijnlandse folteringenRijnlandse folteringen

Verzamelde kwatrijnen en nagelaten gedichten

  • Auteur: Theo Sontrop (Nederland)
  • Soort boek: gedichten, poëzie
  • Uitgever: Van Oorschot
  • Verschijnt: 22 september 2026
  • Omvang: 168 pagina’s
  • Afmetingen:12,5 x 20 x 1,6 cm
  • Gewicht: 204 gram
  • Uitgave: paperback
  • Prijs: € 22,50 

Libris boek bestellen


Inhoud boek van Theo Sontrop met kwatrijnen en nagelaten gedichten

Dichter-uitgever Theo Sontrop had de gewoonte om vrienden en bekenden ansichtkaarten met handgeschreven gedichten te sturen. Ook schreef hij soms gedichten, vooral kwatrijnen, als opdracht in boeken die hij cadeau deed.

In Rijnlandse folteringen zijn zo veel mogelijk van deze verspreide gedichten bijeengebracht, afkomstig uit het bezit van onder anderen Benno Bernard, Anna Enquist, Mensje van Keulen, Jean Pierre Rawie, Henk Romijn Meijer, Rob Schouten, Janneke Viegers en August Willemsen. Daarnaast zijn ook de kwatrijnen opgenomen die verschenen in Het alfabet en in de erotische kunstuitgave Galante momenten.

Vanaf zijn debuutbundel Langzaam kromgroeien is Sontrops dichterschap geprezen om zijn compacte vorm en sardonische toon. Die kwaliteiten komen volop tot hun recht in deze uitgave, die een verrassend nieuw licht werpt op een uniek en eigenzinnig dichterschap.