Reger Guido Snel documentaire roman

Guido Snel – Reger

Guido Snel Reger recensie en informatie over de inhoud van de documentaire roman van de Nederlandse schrijver. Op 16 december 2025 verschijnt bij Uitgeverij De Arbeiderspers de nieuwe roman van Guido Snel. Hier lees je informatie over de inhoud van het boek, de auteur en over de uitgave.

Guido Snel Reger recensie

Als er in de media een boekbespreking, review of recensie verschijnt van Reger, de nieuwe documentaire roman van Guido Snel, dan besteden we er op deze pagina aandacht aan.

Guido Snel Reger

Reger

  • Auteur: Guido Snel (Nederland)
  • Soort boek: documentaire roman, Nederlandse roman
  • Uitgever: De Arbeiderspers
  • Verschijnt: 16 december 2025
  • Omvang: 304 pagina’s
  • Uitgave: paperback / ebook
  • Prijs: € 22,50
  • Boek bestellen bij: Bol / Libris

Flaptekst van de roman van Guido Snel

“Ik bracht hem al vroeg van mijn voornemen op de hoogte om een boek over zijn leven te schrijven. “I couldn’t care less,” was zijn reactie, wat ik als een aanmoediging heb opgevat.” (Guido Snel)

Kort voor zijn dood vertrouwde de in Zuid-Afrika geboren Reger (1942-2022) zijn archief toe aan zijn vriend Guido Snel. Snel gebruikte het archief als bron voor een documentaireroman over deze antroposofisch psychotherapeut. ‘Het Orakel van de Nieuwe Herengracht’ was zowel wereldburger als provinciaal, lichtvoetig als zwaar op de hand, vergeestelijkt wezen als seksuele omnivoor. Zijn leven was een aaneenschakeling van avonturen op diverse continenten, in academische, artistieke en adellijke kringen, in homoscenes tot en met – op een dag – zijn benoeming tot directeur van het roemruchte Amsterdamse spirituele centrum Kosmos.

Guido Snel is geboren in 1972. Hij is schrijver, vertaler en docent Europese literatuur aan de Universiteit van Amsterdam. Hij publiceerde meerdere boeken bij De Arbeiderspers, recentelijk de roman De mirreberg (2018) en Negen steden. Europa van Wenen naar Istanbul (2022).

Bijpassende boeken