Andreas Latzko Mensen in de oorlog recensie en informatie boek uit 1917 met verhalen over de Eerste Wereldoorlog van de Oostenrijks-Hongaarse schrijver. Op 16 december 2026 verschijnt bij Uitgeverij Jurgen Maas de Nederlandse vertaling van Menschen im Krieg, geschreven door Andreas Latzko. Hier lees je informatie over de inhoud van het boek, de auteur en over de uitgave.
Andreas Latzko Mensen in de oorlog recensies
- “Zelfs in tijden van visueel weergegeven gruwelen zijn Latzko’s zes teksten soms bijna ondraaglijk. Ze tonen de verminking van lichaam en ziel, expressionistisch opgestapeld in woedende uitbarstingen van de verteller en furieuze innerlijke monologen. Maar de zes verhalen zijn niet alleen zeer antimilitaristisch; ze geven ook een beknopt beeld van de sociale structuur van het Oostenrijks-Hongaarse Rijk. Er zijn de ambtenaren van middelbare rang wier blinde patriottische geloof in de loopgraven afbrokkelt. Er is de humanistisch geschoolde officier en de jonge, oorlogszuchtige arbeider. En er is de meedogenloze generaal in het achterland.” (Die Wochenzeitung)
- “Mensen in de oorlog is een verlossing.” (Stefan Zweig)
Mensen in de oorlog
- Auteur: Andreas Latzko (Oostenrijk-Hongarije)
- Voorwoord: Stefan Zweig
- Soort boek: Eerste Wereldoorlog verhalen
- Origineel: Menschen im Krieg (1917)
- Nederlandse vertaling: Marcel Misset
- Uitgever: Uitgeverij Jurgen Maas
- Verschijnt: 16 december 2025
- Omvang: 160 pagina’s
- Uitgave: paperback
- Prijs: € 22,90
- Boek bestellen bij: Boekenwereld / Bol / Libris
Flaptekst van het boek van Andreas Latzko met verhalen over WOI
In dit meesterwerk van Andreas Latzko is de grimas van de oorlog onverbloemd en onverhuld zichtbaar. Zijn doel was om mensen met zijn taal te grijpen en de ogen te openen. Want alleen datgene wat mensen dwingt zelf te voelen, door hun verbeelding te prikkelen, kunnen ze hun medemensen niet aandoen. Andreas Latzko gebruikte zijn ervaringen als vrijwilliger aan het front om verschillende standpunten over de oorlog weer te geven. Hij schrijft over duistere instincten, over kwellingen en overgeleverd zijn aan de verschrikkingen van oorlog.
Mensen in de oorlog, voor het eerst gepubliceerd in 1917, verscheen in dertig talen en was in Duitsland lange tijd verboden. Het is niet alleen een meeslepend literair werk, maar ook een belangrijk historisch verslag.
Voor de verschijning van ‘Van het westelijk front geen nieuws’ was ‘Mensen in de oorlog’ het bekendste anti-oorlogsboek.
Andreas Latzko is geboren op 1 september 1976 in Boedapest, Hongarije. Hij was een Oostenrijks-Hongaarse schrijver. In 1915 ging hij vrijwillig naar het front om met autoriteit over de oorlog te kunnen schrijven. In 1916 stortte hij aan het Isonzofront fysiek en mentaal in. Om aan te sterken vertrok hij naar Davos en schreef daar de eerste hoofdstukken van zijn bekendste werk ‘Mensen in de oorlog’. In 1920 verhuisde hij naar Salzburg, waar hij goed bevriend raakte met Stefan Zweig. Vanaf 1931 woonde hij met zijn vrouw en zoon in Amsterdam, waar hij op 11 september 1943 overleed. Bij zijn graf op Zorgvlied in Amsterdam werd in 1948 een Latzko-monument van beeldhouwer Jan Havermans geplaatst.
