Tagarchief: WitchWorld Legenden

Ton Theunis De Witchworld Legenden Tweestrijd Recensie

Ton Theunis De Witchworld Legenden Tweestrijd is het eerste boek uit de Witchworld Legenden serie. Deze serie vormt de basis van het themapark dat momenteel gebouwd wordt in Kasteel van Almere. De verwachting is dat de opening van WitchWorld in 2019 zal plaats vinden. Tot die tijd kunnen we alvast genieten van de spannende fantasyboeken geschreven door Ton Theunis.

Witchworld Legenden Tweestrijd brengt spanning, magie en roept vragen op

Het eerste deel van Ton Theunis De Witchworld Legenden Tweestrijd speelt zich af in de donkere Middeleeuwen in het gebied dat nu Flevoland is. Jonkvrouw Elaine wordt door haar ouders naar het klooster gestuurd om te leren lezen, schrijven en zorgen voor de zieken. Ze ziet het niet zo zitten, maar gaat toch. Ze ontmoet daar Pippijn  en Ivar en Toerio de Trol. Toerio is een ware paria, maar Elaine sluit vriendschap met hem en hij met haar. Onheil omringt het klooster. Vreemde verhalen over een geheimzinnige heks doen de ronde. Elaine gelooft het allemaal niet zo maar als een monnik spoorloos verdwijnt, vraagt ze haar vader hem te gaan zoeken. Ook haar vader en zijn leger lijken in het niets te verdwijnen. Ze besluit ze achterna te gaan en krijgt hulp van Toerio. Maar wat weet Toerio van het lot dat haar wacht? Bereid je voor op een hoop vragen, magie en wat spanning!

Geen Harry Potter of De Grijze Jager, maar een eigen, nieuwe serie

Op het boek staat dat het fantasy is voor liefhebbers van Harry Potter, De Grijze Jager en Tolkien. Misschien komt Tolkien nog het dichtst in de buurt. Maar eigenlijk is dit boek met geen van die te vergelijken. Tuurlijk, het is fantasy en het gaat over een strijd en over een magische wereld. Maar De WitchWorld Legenden is een serie op zich. Zonde om te gaan vergelijken, dat zou eerder tot teleurstellingen leiden. Het boek is wat zwarter en een tikje rechtlijniger dan de andere twee. Maar dat maakt het niet minder leuk! Je wilt als lezer niets liever dan te weten komen wie die geheimzinnige vrouw is, wat haar zo gevaarlijk maakt en wat Elaine daarmee te maken heeft. De Trol Toerio maakt het geheel af. Hij is (onbedoeld) grappig, heel mysterieus en je kunt zelfs twijfelen aan zijn motieven. Wat alles nog spannender maakt!

Waardering Ton Theunis De WitchWorld Legenden Tweestrijd

Een boek wat ik met plezier heb gelezen. Even moest ik op gang komen, wat met name te wijten was aan de vele, wat vreemde namen. Maar eenmaal helder waar het avontuur heen ging, kon ik het boek slecht weg leggen. De dialogen die Ton Theunis voor de monniken schrijft lezen soms wat moeizaam, maar dat mag de pret niet drukken. Theunis heeft naast dit boek ook enkele misdaad thrillers op zijn naam staan en die stijl vind je ook wel terug in Tweestrijd. Toerio blijft mijn favoriete personage, de andere karakters zouden nog wat meer uitgewerkt mogen worden. Dikke kans dat dit in het tweede deel gaat gebeuren, het einde van het eerste deel heeft een heleboel open eindjes. Ik wil weten hoe dit verder gaat! Een +++++ (zeer goed) boek.

Recensie Tweestrijd WitchWorld LegendenDe WitchWorld Legenden Tweestrijd

  • Schrijver: Ton Theunis ♂ (Nederland)
  • Soort boek: fantasyboek, Young Adult roman
  • Leeftijd: 13+ jaar
  • Uitgever: Uitgeverij De Kring
  • Verschenen: 30 september 2016
  • Omvang: 416 pagina’s
  • Uitgave: Paperback / Ebook
  • Prijs: €19,99 / €8,49
  • Flaptekst boek: Fantasy voor de liefhebbers van Harry Potter, De Grijze Jager en Tolkien In 753 na Chr. wordt de 16-jarige jonkvrouwe Elaine van Berlichem door haar ouders naar het klooster gestuurd. Ze raakt er bevriend met Pippijn, Ivar en de trol Toerio. Wanneer de stichter van het klooster, Bonifacius, verdwenen lijkt te zijn in het gevaarlijke moerasgebied in het noorden waarover enge verhalen de ronde doen, roept Elaine haar vader te hulp. Met zijn ridders en soldaten trekt die het gebied in, maar ook van hen wordt niets meer vernomen. Dan gaat Elaine met haar vrienden en haar trouwe paard op zoek naar haar vader. Ze beleven grote avonturen, die uiteindelijk leiden naar een geheimzinnig kasteel. Daar wacht een duistere, meedogenloze vrouw het meisje op… Tweestrijd is het eerste deel van de serie WitchWorld-legenden. Ton Theunis (1959) werkte zeventien jaar in allerlei functies voor het ministerie van Justitie en schreef thrillers gebaseerd op zijn ervaringen in de criminele wereld. Hij is algemeen directeur van WitchWorld, het themapark dat naar verwachting in 2019 zijn poorten zal openen rondom het Kasteel van Almere. Centraal daarin staan de avonturen van Elaine en haar vrienden. Theunis werkt nu aan De Verrader van Elmhudde, het vervolg op Tweestrijd.
  • Waardering redactie: +++++ (zeer goed) Jolien Dalenberg
  • …Meer Informatie en Bestellen >

Bijpassende Boeken en Informatie