Ulla Rask De smaragd en het zout recensie, review en informatie over de historische roman van de schrijfster uit Finland en dochter van de koude zee 1. Op 2 juli 2026 verschijnt bij Uitgeverij Mozaiek de Nederlandse vertaling van Blanka, itämeren tytär, de historische roman geschreven door de Finse schrijfster Ulla Rask. Hier lees je informatie over de inhoud van het boek, de auteur en over de uitgave.
Ulla Rask De smaragd en het zout recensies en reviews
Als er in de media een boekbespreking, review of recensie verschijnt van De smaragd en het zout, Dochter van de koude zee deel 1, de historische roman geschreven door Ulla Rask, de Finse schrijfster, dan besteden we er op deze pagina aandacht aan.
De smaragd en het zout
Dochter van de koude zee deel 1
- Auteur: Ulla Rask (Finland)
- Soort boek: Finse roman, historische roman
- Origineel: Blanka, itämeren tytär (2025)
- Nederlandse vertaling: Annemarie Raas
- Uitgever: Uitgeverij Mozaïek
- Verschijnt: 2 juli 2026
- Omvang: 336 pagina’s
- Afmetingen: 14,1 x 21,6 x 2,9 cm
- Gewicht: 423 gram
- Uitgave: paperback / ebook / luisterboek
- Prijs: € 22,99 / € 11,99 / € 22,99
- Roman bestellen >
Flaptekst van de historische roman van Ulla Rask
De smaragd en het zout van Ulla Rask is het eerste deel in de Dochter van de Koude Zee-trilogie. Tallinn, Finland, 1606. Wanneer Blanka’s zus op de dag van haar bruiloft met een rijke koopman uit Duitsland plotseling overlijdt, heeft Blanka niet alleen een groot verlies te verwerken, maar dreigt haar familie ook nog eens bankroet te raken. Er zit maar één ding op: de plaats van haar zus innemen en samen met haar dienstmeisje aan boord stappen van een schip dat haar naar de Hanzestad Lübeck brengt.
Zo begint een reis vol gevaar: haar schip wordt gekaapt en ze belandt op het pirateneiland Gotland. Daar bloeit een onmogelijke liefde op tussen Blanka en de straatarme edelman Erik. In Lübeck probeert Blanka te wennen aan haar nieuwe leven, huwelijk en stad.
Voor de lezers van meeslepende, avontuurlijke historische romans.
Ulla Rask studeerde Finse literatuur, geschiedenis en creatief schrijven. Haar debuut Het smaragd en het zout, het eerste deel van de Dochter van de Koude Zee-serie, werd een enorm succes in binnen- én buitenland. Ze woont en werkt in Helsinki.

