Claire-Louise Bennett Dikke kus, dag-dag recensie, review en informatie nieuwe roman van de Engelse schrijfster. Op 25 september 2025 verschijnt bij Uitgeverij Koppernik de Nederlandse vertaling van Big Kiss, Bye-Bye, de roman van de uit Engeland afkomstige schrijfster Claire-Louise Bennett. Hier lees je informatie over de inhoud van het boek, de auteur en over de uitgave.
Claire-Louise Bennett Dikke kus, dag-dag recensie
Als er in de media een boekbespreking, review of recensie verschijnt van Dikke kus, dag-dag, de nieuwe roman van de Engelse schrijfster Calire-Louise Bennett, dan besteden we er op deze pagina aandacht aan.
Dikke kus, dag-dag
- Auteur: Claire-Louise Bennett (Engeland)
- Soort boek: Engelse roman
- Origineel: Big Kiss, Bye-Bye (oktober 2025)
- Nederlandse vertaling: Karina van Santen, Martine Vosmaer
- Uitgever: Koppernik
- Omvang: 220 pagina’s
- Verschijnt: 25 september 2025
- Uitgave: paperback
- Prijs: € 24,50
- Boek bestellen bij: Bol / Libris
Flaptekst van de nieuwe roman van Claire-Louise Bennett
De hoofdpersoon van Dikke kus, dag-dag is van de stad naar het verre platteland verhuisd. Daar, ontworteld en zwevend tussen twee werelden, denkt ze aan iedereen die ze heeft achtergelaten. Vooral aan haar oudere minnaar Xavier, die haar – zo zegt hij – beter kent dan zij zichzelf. Ze houdt nog steeds van hem, maar het verlangen is verdwenen.
Een onverwachte brief rakelt nog meer herinneringen aan vroegere liefdes op. Er was geluk en ongeluk, bevrijding en beknotting. De sporen die zij achterlieten in haar leven – koffievlekken, voicemails, bloemboeketten – vormen een rariteitenkabinet waardoorheen ze zich beweegt, terwijl ze steeds dichter om de kern cirkelt van wat het betekent om je te verbinden. Waarom willen we de ander aanraken, wie mag ons aanraken? En hoe laten we weer los?
Dikke kus, dag-dag is een even geestige als virtuoze roman over het mysterie van hoe mensen in ons leven komen en er weer uit verdwijnen, terwijl ze ons eeuwig in hun greep houden.
Claire-Louise Bennett is de auteur van de veelgeroemde roman Kassa 19. Haar debuut Poel, dat op de shortlist stond van de Dylan Thomas Prize, won de White Review Short Story Prize. Bennetts verhalen en essays zijn gepubliceerd in The New York Times Magazine, Harper’s en andere tijdschriften. Ze woont in Galway, Ierland.