Nieuwe Boeken Juli 2019 Boekentips Recensies

Nieuwe Boeken Juli 2019 Boekentips Recensie Romans en andere Boeken. Wat zijn de interessante nieuwe boeken juli 2019? Boekentips en recensies van de redactie.

Nieuwe Boeken Juli 2019 Boekentips

Op deze pagina vind je een overzicht van nieuwe boeken juli 2019, romans, thrillers, non-fictie boeken, biografieën en poëzie die in deze maand zullen verschijnen. Natuurlijk zijn er Nederlands-talige boeken opgenomen van Nederlandse en Vlaamse schrijvers en schrijfsters. Daarnaast wordt er aandacht besteed aan de nieuwe boeken die in Nederlandse vertaling verschijnen en niet te vergeten kinderboeken. Zodra er een recensie geschreven is door één van de redacteuren dan wordt deze bovendien ook vermeld op de pagina, inclusief de beoordeling van het betreffende boek.


Nieuwsbrief Nieuwe Boeken en Recensies

Elke week de nieuwste boekentips en recensies? Meld je aan voor de nieuwsbrief.


< Juni 2019Overzicht | Augustus 2019 >

Overzicht Nieuwe Boeken Juli 2019

Binnen bij Bol.com

Undercover bij de winkel van ons allemaal

  • Jeroen van Bergeijk Binnen bij Bol.comSchrijver: Jeroen van Bergeijk (Nederland)
  • Soort boek: journalistieke reportage
  • Uitgever: Querido Fosfor
  • Verschijnt: 2 juli 2019
  • Omvang: 132 pagina’s
  • Uitgave: Paperback / Ebook
  • Inhoud boek: In Binnen bij bol.com schrijft Jeroen van Bergeijk over zijn undercoverwerkzaamheden in het distributiecentrum van bol.com en zijn verblijf op vakantiepark De Droomgaard, waar veel van de (vooral Oost-Europese) werknemers van het distributiecentrum wonen. Hij schetst niet alleen het bestaan van arbeidsmigranten in Nederland, maar werpt ook licht op de uitwassen van de consumptiemaatschappij: onze vraag naar allerhande spullen…lees verder >

Het feest

  • Schrijfster: Elizabeth Day (Engeland)
  • Elizabeth Day Het feest RecensieSoort boek: Engelse roman, sociale roman
  • Origineel: The Party (2017)
  • Nederlandse vertaling:
  • Uitgave: Ambo | Anthos
  • Verschijnt: 19 juli 2019
  • Omvang: 352 pagina’s
  • Uitgave: Paperback / Ebook
  • Inhoud roman: Het feest van Elizabeth Day is een ontluisterende roman over obsessie, verraad, privilege en hypocrisie in het hart van het Britse establishment, voor de fans van Brideshead Revisited en De verloren geschiedenis. Martin is al vijfentwintig jaar bevriend met Ben, vanaf het moment dat ze samen op Burtonbury School zaten. Ze vormen een vreemde combinatie…lees verder >

Kylian Mbappé

Het grootste voetbaltalent van het moment

  • Pascal Ferré Kylian Mbappé Biografie Recensie en InformatieSchrijver: Pascal Ferré (Frankrijk)
  • Soort boek: biografie, voetbalboek
  • Origineel: Kylian Mbappé
  • Uitgever: Xander Uitgevers
  • Verschijnt: 12 juli 2019
  • Omvang: 208 pagina’s
  • Uitgave: Paperback
  • Inhoud boek: Sinds Kylian Mbappé in 2015 zijn debuut maakte in de Franse competitie schrijft hij voetbalgeschiedenis. Zijn opkomst was zo oogverblindend dat media nauwelijks in de buurt van Mbappé zelf kwamen. Met uitzondering van France Football, dat hem heeft gevolgd sinds zijn tienerjaren…lees verder >

Stechlin

  • Schrijver: Theodor Fontane (Duitsland)
  • Theodor Fontane Stechlin Duitse Roman uit 1898Soort boek: Duitse roman, psychologische roman
  • Origineel: Der Stechlin (1898)
  • Nederlandse vertaling: Wilfred Oranje
  • Uitgever: L.J. Veen Klassiek
  • Verschijnt: juli 2019
  • Omvang: 432 pagina’s
  • Uitgave: Paperback / Ebook
  • Waardering redactie∗∗∗∗ (uitstekend)
  • Inhoud roman: Stechlin is Theodor Fontanes grote roman over de omwentelingen in de Duitse samenleving aan het eind van de negentiende eeuw. De oude landjonker Dubslav von Stechlin woont aan het Stechlinmeer, een afgelegen meer in Brandenburg dat begint te rommelen en te dreunen als er ergens in de grote wereld wat aan de hand is…lees verder >

Twintig over twaalf

  • Schrijver: Daniel Galera (Brazilië)
  • Daniel Galera Twintig over twaalf RecensieSoort boek: Braziliaanse roman
  • Origineel: Meia-noite e vinte
  • Nederlandse vertaling: Piet Janssen
  • Uitgever: Atlas Contact
  • Verschijnt: 4 juli 2019
  • Omvang: 208 pagina’s
  • Uitgave: Paperback / Ebook
  • Inhoud roman: Eind jaren negentig waren ze onsterfelijk: Aurora, Antero, Emiliano en Andrei. Toen hadden ze samen het internet in vuur en vlam gezet met een digitaal magazine dat een cult-hit werd. Nu, bijna twee decennia later, zorgt de dood van Andrei voor hernieuwd contact tussen de drie overgebleven vrienden, die elkaar al een half leven niet meer gezien hebben. Andrei was inmiddels een grote naam in de Braziliaanse literatuur geworden. Toch is er weinig bekend over zijn leven, en zelfs dat weinige lijkt door hemzelf gemanipuleerd. Zijn dood stelt zijn grote lezerspubliek – maar vooral zijn drie vrienden – voor een raadsel…lees verder >

Het is hier zo mooi

  • Schrijfster: Mira T. Lee (Verenigde Staten)
  • Mira T. Lee Het is hier zo mooi RecensieSoort boek: psychologische roman
  • Origineel: Everything Here Is Beautiful (2018)
  • Nederlandse vertaling: Thijs van Nimwegen, Anne Roetman
  • Uitgever: Nieuw Amsterdam
  • Verschijnt: 1 juli 2019
  • Omvang: 304 pagina’s
  • Uitgave: Paperback / Ebook
  • Inhoud boek: Miranda beschermt haar jongere zusje Lucia altijd. Lucia is slim en innemend, maar ook koppig en enorm impulsief. Als Lucia rond haar twintigste opeens stemmen begint te horen, moet Miranda haar zusje gedwongen op laten nemen. Met een scala aan medicatie komt Lucia er weer bovenop. Ondanks haar psychische aandoening ploetert ze daarna onstuimig en dapper voort…lees verder >

Huisjes van kaarten

  • Schrijfster: Clare Lennart (Nederland)
  • Clare Lennart Huisjes van kaarten Recensie Roman uit 1938Soort boek: Utrecht roman
  • Eerste uitgave: 1938
  • Uitgever heruitgave: L.J. Veen Klassiek
  • Verschijnt: juli 2019
  • Omvang: 240 pagina’s
  • Uitgave: Paperback / Ebook
  • Inhoud roman: Huisjes van kaarten is een sprookje voor volwassenen. De hoofd-figuur van het verhaal is niet een persoon, maar de stad Utrecht. Clare Lennart woonde er vijftig jaar en was diep begaan met de Domstad; hij was voor haar wat Den Haag was voor Couperus. In haar roman uit 1938 over een pension in de Steenstraat schetst Lennart in een dromerige maar levensechte stijl een beeld van Utrecht en zijn inwoners dat de lezer betovert…lees verder >

Het pension

  • Schrijver: Piotr Paziński (Polen)
  • Piotr Paziński Het pension Recensie en InformatieSoort boek: Poolse roman
  • Origineel: Pensjonat (2009)
  • Nederlandse vertaling: Sjef Vossen, Cela Pankiw
  • Uitgever: De Geus
  • Verschijnt: 16 juli 2019
  • Omvang: 160 pagina’s
  • Uitgave: Gebonden Boek / Ebook
  • Winnaar Europese Prijs voor Literatuur 2012
  • Inhoud roman: Een jongeman neemt de trein naar een pension in een klein stadje even buiten Warschau, waar de laatste generatie Holocaustslachtoffers woont. Toen zijn oma nog leefde, bracht hij hier veel tijd door. Nu keert hij terug, voor een laatste glimp van het verleden…lees verder >

E.T.A. Hoffmann

Het leven van sceptische fantast

  • Rüdiger Safranski E.T.A. Hoffmann Biografie RecensieSchrijver: Rüdiger Safranski (Duitsland)
  • Soort boek: biografie
  • Origineel: E.T.A. Hoffmann
  • Nederlandse vertaling: Mark Wildschut
  • Uitgever: Atlas Contact
  • Verschijnt: juli 2019
  • Uitgave: Paperback / Ebook
  • Inhoud biografie: Rüdiger Safranski is een van de grootste biografen van onze tijd. E.T.A. Hoffmann. Het leven van een sceptische fantast is zijn eerste biografie, verschenen in 1984 en nu voor het eerst vertaald in het Nederlands. Het achttiende-eeuwse Duitse genie Ernst Theodor Amadeus Hoffmann (1776-1822) was schrijver, jurist, componist, dirigent en tekenaar. Hij wordt beschouwd als een van de belangrijkste auteurs van de Romantiek…lees verder >

Drie vrouwen

  • Schrijfster: Lisa Taddeo (Verenigde Staten)
  • Lisa Taddeo Drie vrouwen RecensieSoort boek: non-fictie boek, portretten
  • Origineel: Three Women
  • Nederlandse vertaling: Dennis Keesmaat
  • Uitgever: Nijgh & Van Ditmar
  • Verschijnt: 2 juli 2019
  • Omvang: 320 pagina’s
  • Uitgave: Paperback / Ebook
  • Inhoud boek: Lisa Taddeo is een groot nieuw talent. Voor Drie vrouwen volgde ze acht jaar lang de sekslevens en verlangens van drie gewone Amerikaanse vrouwen. Een journalistieke én literaire tour de force. Lina, een huisvrouw in een buitenwijk van Indiana, zit al een jaar of tien in een doodgebloed huwelijk. Ze hunkert naar seks, maar haar man raakt haar nauwelijks aan. Ze begint een affaire die haar volledig verzwelgt…lees verder >

14 Juli

  • Schrijver: Éric Vuillard (Frankrijk)
  • Éric Vuillard 14 Juli Recensie en InformatieSoort boek: historische roman
  • Origineel: 14 Juillet (2016)
  • Nederlandse vertaling: Liesbeth van Nes
  • Uitgever: Meulenhoff
  • Verschijnt 10 juli 2019
  • Omvang: 208 pagina’s
  • Uitgave: Gebonden Boek / Ebook
  • Inhoud roman: Een ijzersterke reconstructie van de dag die alles betekende voor de Franse Revolutie en daarmee de Europese geschiedenis. Op 28 april 1789 ontbrandde het vuur van de Franse Revolutie. Frankrijk was failliet en de inwoners kwamen om van de honger. In een fabriek waar gedreigd werd het loon van de werknemers te verlagen kwamen de arbeiders in opstand. Vervolgens hield een burgerwake in de lange angstige nacht van 13 juli de straten van Parijs bezet, en zodra de ochtend van 14 juli aanbrak was de revolutie echt begonnen…lees verder >

Lewis Hamilton

F1-Kampioen

  • Frank Worrall Lewis Hamilton Biografie RecensieSchrijver: Frank Worrall (Engeland)
  • Soort boek: biografie, Formule 1 boek
  • Origineel: Lewis Hamilton (2018)
  • Uitgever: Spectrum
  • Verschijnt: 11 juli 2019
  • Omvang: 480 pagina’s
  • Uitgave: Paperback / Ebook
  • Inhoud boek: Na het winnen van zijn vijfde wereldtitel in oktober vorig jaar is Lewis Hamilton nu de op-één-na succesvolste coureur aller tijden. Alleen Michael Schumacher ligt nog voor hem, maar Hamilton zet alles op alles om hem in te halen. Sinds zijn debuutseizoen in 2007 is Hamilton over de gehele wereld bij de F1-fans zeer geliefd en het jaar daarna was hij al legendarisch, door de jongste wereldkampioen ooit te worden….lees verder >

advertentie





Bijpassende Boeken en Informatie