De zee zal me troosten Rosita Manuguerra Italiaanse roman

Rosita Manuguerra – De zee zal me troosten

Rosita Manuguerra De zee zal me troosten recensie, review en informatie over de inhoud van de Italiaanse roman. Op 17 juni 2026 verschijnt bij Uitgeverij Meulenhoff de Nederlandse vertaling van Malanima, de roman van Rosita Manuguerra, de schrijfster uit Italie. Hier lees je informatie over de inhoud van de roman.

Rosita Manuguerra De zee zal me troosten recensies en reviews

Als er in de media een boekbespreking, review of recensie verschijnt van De zee zal me troosten, de roman van Rosita Manuguerra, dan besteden we er op deze pagina aandacht aan.

  • “Een eiland dat schittert in navolging van de populaire De leeuwen van Sicilië-romans en de gouden gloed van de tufsteen. De jonge schrijfster situeert haar debuutroman op Favignana en onthult de winterse charme ervan, wanneer het zonlicht dooft.” (Corriere della Sera)
  • “Een coming-of-age-roman, een van die boeken die de lat hoger leggen door verschillende generaties met elkaar te verbinden.” (la Repubblica)
  • “Met meeslepend proza en een beheerst ritme heeft Rosita Manuguerra een schitterende roman over volwassenwording geschreven, die, beginnend op een klein eiland, universele thema’s weet te verkennen. Een verhaal dat diep in ons hart doordringt en ons eraan herinnert dat de bestemmingen van vertrek en terugkeer, van afscheid nemen, niets anders zijn dan de plekken van de ziel.” (Mentelocale)

Rosita Manuguerra De zee zal me troosten

De zee zal me troosten

  • Auteur: Rosita Manuguerra (Italië)
  • Soort boek: Italiaanse roman, eilandroman
  • Origineel: Malanima (2025)
  • Nederlandse vertaling: Hilda Schraa
  • Uitgever: Meulenhoff
  • Verschijnt: 17 juni 2026
  • Omvang: 256 pagina’s
  • Uitgave: paperback / ebook
  • Prijs: € 22,99 / € 12,99
  • Bestelmogelijkheden roman >

Flaptekst van de eilandroman van Rosita Manuguerra

Favignana is een verborgen juweel, een klein eiland net ten westen van Sicilië, vol geschiedenis en beeldschone natuur. Er zijn mensen die aankomen bij de eerste zonnestralen en vertrekken bij de eerste regen. Er zijn mensen die elke dag heen en weer reizen naar het vasteland, zonder zich af te vragen op welke kust ze eigenlijk thuishoren. En dan zijn er mensen die gedwongen worden te kiezen: blijven of afscheid nemen. Elke keuze laat een spoor na, dat zowel onzichtbaar als ingrijpend is, iets wat de eilandbewoners ‘malanima’ noemen, de ziekte van de ziel.

Mia leerde dit als kind door haar familiegeschiedenis: haar moeder bleef, in de overtuiging dat een leven op het eiland de enige optie was, terwijl anderen vertrokken zodra ze konden. Als tiener blijft Mia de tweestrijd voelen tussen blijven en vertrekken van het eiland. Maar dan arriveert Marina op Favignana, een meisje uit de stad dat niet met de septemberregen zal vertrekken en dat het vredige evenwicht op het eiland zal verstoren.

Geschreven in een opvallende, sprekende stijl die direct sfeer oproept en waardoor je intens meeleeft met de personages. Het is een prachtige, meeslepende roman over vriendschap, opgroeien, klassenverschillen, oude familiegeheimen en verwachtingen voor de toekomst.

De zee zal me troosten is een schitterende coming-of-age-roman, het verhaal van twee meisjes waarin de verhalen van hun moeders nagalmen en oude familiegeheimen eindelijk aan de oppervlakte komen tegen de achtergrond van een prachtig Italiaans eiland.

Rosita Manuguerra groeide op op het kleine Italiaanse eiland Favignana, gelegen ten westen van Sicilië. Toen ze klein was vertelde iemand haar dat schrijven de beste manier was om jezelf te vinden, en sindsdien is ze auteur. Een lange periode in Turijn en Turkije en een opleiding aan de Holden Scuala voor schrijvers hebben haar mede gevormd. De zee zal me troosten is haar debuutroman.

Bijpassende boeken