Tag archieven: Michiel Janzen

Michiel Janzen – Het vierde rijk

Michiel Janzen Het vierde rijk recensie en informatie over de inhoud van de nieuwe Skorzeny thriller. Op 8 november 2021 verschijnt bij uitgeverij Lannoo de nieuwe thriller van de Nederlandse thrillerschrijver Michel Janzen.

Michiel Janzen Het vierde rijk recensie en informatie

Als de redactie het boek leest, kun je op deze pagina de recensie en waardering vinden van de thriller Het vierde rijk Het boek is geschreven door Michiel Janzen. Daarnaast zijn hier gegevens van de uitgave en bestelmogelijkheden opgenomen. Bovendien kun je op deze pagina informatie lezen over de inhoud van de nieuwe factionthriller geschreven door Michiel Janzen.

Michiel Janzen Het vierde rijk Recensie

Het vierde rijk

Skorzeny thriller 3

  • Schrijver: Michiel Janzen (Nederland)
  • Soort boek: Nederlandse thriller
  • Uitgever: Lannoo
  • Verschijnt: 8 november 2021
  • Omvang: 320 pagina’s
  • Prijs: € 20 – € 25
  • Uitgave: paperback / ebook
  • Boek bestellen bij: Boekhandel / Bol

Flaptekst van de nieuwe Skorzeny thriller van Michiel Janzen

Met Het Vierde Rijk voltooit Michiel Janzen zijn Skorzeny-trilogie. In deze alternate-history thriller behandelt de auteur op spannende wijze het wijdverspreide gerucht dat Hitler ontsnapt zou zijn in de laatste dagen van het Derde Rijk. Stel dat hem dat lukte, hoe zou die vlucht er uitgezien hebben?

Op 2 mei 1945 komen de Russische troepen aan bij de Führerbunker. Ze zijn op zoek naar Adolf Hitler, maar die blijkt onvindbaar. Een Duitse officier zet hen op het spoor van Otto Skorzeny, Hitlers favoriete commando en belast met de taak om de Führer Berlijn uit te smokkelen. Niet alleen de Russen maar ook de Britten willen Hitler levend in handen krijgen. De achtervolging leidt hen tot aan de haven van Cartagena en de overzijde van de overzijde van de Atlantische Oceaan.

Otto Skorzeny is de man met het plan. Hij is degene die Hitler in veilige haven moet zien te loodsen om van daaruit per U-boot verder te reizen. Het fictieve verhaal zit stampvol historische feiten en details waar geschiedeniskennis van zullen smullen. Een serie waar liefhebbers van Philip Kerr en Robert Harris veel plezier aan zullen beleven. Het Vierde Rijk bevat ook een onderliggende boodschap: antisemitisme is niet iets uit het verleden. Er zijn parallellen te trekken tussen de jaren ’40 en de huidige tijd.

Bijpassende boeken en informatie

Michiel Janzen – De jacht op de Führer

Michiel Janzen De jacht op de Führer recensie en informatie over de inhoud van de thriller over de laatste dagen van Adolf Hitler. Op 16 oktober 2020 verschijnt bij Uitgeverij Lannoo de nieuwe factionthriller van de Nederlandse schrijver Michiel Janzen.

Michiel Janzen De jacht op de Führer Recensie en Informatie

Als de redactie het boek leest, kun je op deze pagina de recensie en waardering vinden van de oorlogsthriller De jacht op de Führer. Het boek is geschreven door Michiel Janzen. Daarnaast zijn hier gegevens van de uitgave en bestelmogelijkheden opgenomen. Bovendien kun je op deze pagina informatie lezen over de inhoud van de factionthriller over de laatste dagen van Adolf Hitler, geschreven door Michiel Janzen.

Michiel Janzen De jacht op de Führer Recensie

De jacht op de Führer

  • Schrijver: Michiel Janzen (Nederland)
  • Soort boek: factionthriller, oorlogsthriller
  • Uitgever: Lannoo
  • Verschijnt: 16 oktober 2020
  • Omvang: 440 pagina’s
  • Uitgave: Paperback / Ebook

Flaptekst van de oorlogsthriller van Michiel Janzen

Berlijn, 17 maart 1945. Adolf Hitler roept de hulp in van zijn favoriete commando, Otto Skorzeny, om hem te helpen ontsnappen uit zijn bunker in de belegerde stad. Skorzeny heeft voor deze ontsnappingspoging, Operatie Grau, drie scenario’s gereed. Maar naarmate de tijd vordert, lijkt geen enkel scenario meer uitvoerbaar. Zowel de Russen als de Britten komen stilaan dichterbij. Het net sluit aan alle kanten. De jacht op de nazidictator is begonnen.

Berlijn, Londen, Moskou. Chaos. Het nieuwste verhaal van Michiel Janzen is de eerste thriller over de laatste dagen van Adolf Hitler. Beleef de ondergang van Europa’s grootste schurk tijdens de apocalyptische instorting van het Derde Rijk, een tijd van ongezien geweld, spionage en intrige.

Een verhaal rijk aan geschiedenis en nog rijker aan historische feiten die je versteld zullen doen staan. Een must-read voor liefhebbers van Philip Kerr, Robert Harris en iedereen met een fascinatie voor de thematiek van Der Untergang.

Bijpassende boeken en informatie

Michiel Janzen De aanslag die moest gebeuren

Michiel Janzen De aanslag die moest gebeuren recensie waardering en informatie over deze thriller. Op 16 oktober 2018 is de Nederlandse thriller van Michiel Janzen De aanslag die moest gebeuren verschenen bij Uitgeverij Lannoo.

Michiel Janzen De aanslag die moest gebeuren Recensie

Michiel Janzen De aanslag die moest gebeuren Recensie

In de aanslag die moest gebeuren neem Michiel Janzen een aantal actuele ontwikkelingen in de Nederlandse maatschappij als uitgangspunt. Het jihadistisch extremisme en het hiermee samenhangende terrorisme. Daarnaast de uitwassen die ontstaan door het extreem rechtse populisme.

Wat hebben jihadistisch extremisme en extreem rechts populisme met elkaar te maken?

In Den Haag wordt er een aanslag gepleegd op een extreem rechtse politicus. Door deze gebeurtenis raken twee mannen onafhankelijk van elkaar betrokken bij deze gebeurtenis. Een man is journalist bij een onderzoeksplatform op internet. De ander heeft een geschiedenis als beroepmilitair die onder andere in Afghanistan actief is geweest. Beide mannen spreken Arabisch en proberen op hun eigen manier, al dan niet gedwongen, binnen te komen in jihadistisch extremistische kringen in Den Haag. De ontwikkelingen volgen elkaar al snel op. En alles lijkt toch gecompliceerder en minder duidelijk dan vooraf leek.

Spannende en overtuigende actuele Haagse thriller

Michiel Janzen heeft een spannende en overtuigende thriller geschreven. Hij weet actuele thema’s als jihadisme en extreem rechts populisme goed over het voetlicht te brengen. Zijn sfeertekeningen van Den Haag geslaagd, De plotwendigen verassen boven als zouden ze hier en daar wellicht nog wat meer uitwerken verdienen. Al met al lijkt Michiel Janzen een talentvolle nieuwe Nederlandse thrillerschrijver. Michiel Janzen De aanslag die moest gebeuren is gewaardeerd met ∗∗∗∗∗ (zeer goed).

Recensie van Theo Jordaan

Michiel Janzen – De aanslag die moest gebeuren

  • Titel: De aanslag die moest gebeuren
  • Schrijver: Michiel Janzen (Nederland)
  • Soort boek: Nederlandse thriller
  • Uitgever: Lannoo
  • Verschenen: 16 oktober 2018
  • Omvang: 255 pagina’s
  • Uitgave: Paperback / Ebook
  • Tags: aanslag, AIVD, Den Haag, populismeterrorisme
  • Waardering∗∗∗∗∗ (zeer goed) Theo Jordaan

Inhoud Michiel Janzen De aanslag die moest gebeuren

Wat als een extreemrechts politicus slachtoffer wordt van een terroristische aanslag? Twee blanke mannen uit Den Haag raken elk op hun manier betrokken bij een jihadistisch complot om het populairste extreemrechtse partijkopstuk van het land, Gust Dewilde, te vermoorden.

Een radicale cel, een haatimam, een stewardess, een horloge en een potje medicijnen vormen de opmaat tot de aanslag in Schoten.
Zal de best bewaakte politicus van Europa hetzelfde lot ondergaan als Pim Fortuyn?

Michiel Janzen Informatie

Michiel Janzen schrijft faction, een genre waarin realisme en creativiteit, doemscenario’s en alternatieve wendingen de dienst uitmaken. De aanslag die moest gebeuren, uitgegeven door Lannoo, is sinds kort verkrijgbaar in zowel Nederlandse- als Belgische boekhandels.

Bijpassende Boeken en Informatie