Tagarchief: oorlogsthriller

John Kuipers – Musserts schaduw

John Kuipers Musserts schaduw recensie en informatie over de inhoud van de Nederlandse oorlogsthriller. Op 21 april 2022 verschijnt bij uitgeverij Cargo deze thriller die zich afspeelt in het Den Haag van 1940 van de Nederlandse schrijver John Kuipers.

John Kuipers Musserts schaduw recensie en informatie

Als de redactie het boek leest, kun je op deze pagina de recensie en waardering vinden van de Nederlandse thriller Musserts schaduw. Het boek is geschreven door John Kuipers. Daarnaast zijn hier gegevens van de uitgave en bestelmogelijkheden opgenomen. Bovendien kun je op deze pagina informatie lezen over de inhoud van de oorlogsthriller van de Nederlandse schrijver John Kuipers.

John Kuipers Musserts schaduw Recensie.

Musserts schaduw

  • Schrijver: John Kuipers (Nederland)
  • Soort boek: Nederlandse oorlogsthriller
  • Uitgever: Cargo
  • Verschijnt: 21 april 2022
  • Omvang: 400 pagina’s
  • Prijs: € 20 – € 25
  • Uitgave: paperback / ebook
  • Boek bestellen bij: Boekhandel / Bol

Flaptekst van de oorlogsthriller van John Kuipers

Hij is boomlang, onconventioneel en ongeduldig. Maar hij is ook bang voor honden, een zwakke schutter en voorzien van een goed gevoel voor humor. Hoofdinspecteur Charlie Swieninck is chef van het Bureau Bijzondere Delicten en moet zich verhouden tot de Duitse bezetter, die langzaam maar zeker zijn gezag doet gelden binnen de Haagse politie.

Op 29 juni 1940, Anjerdag, wordt Charlie opgeroepen na een moord op station Hollands Spoor. Het slachtoffer is Marnix Maas, een belangrijk juridisch raadsman van de NSB. Onvermijdelijk leidt het onderzoek naar zwaargewichten binnen de partij, onder wie Rost van Tonningen, Feldmeijer, en natuurlijk de leider van de nationaalsocialisten Anton Mussert. Intussen voert de NSB de druk op om de dader in een andere richting te zoeken.

Bijpassende boeken en informatie

Robert Harris – V2

Robert Harris V2 recensie en informatie over de inhoud van deze nieuwe Engelse oorlogsthriller. Op 6 oktober 2020 verschijnt bij Uitgeverij Cargo de Nederlandse vertaling van V2 de nieuwe thriller van de Engelse schrijver Robert Harris.

Robert Harris V2 Recensie en Informatie

Aan het einde van de Tweede Wereldoorlog in de winter van 1944 vuurden de Duitsers een flink aantal V2-raketten af op Londen om te proberen de Engelsen te breken en alsnog een overwinning te forceren. Enorme bedragen en een grote hoeveelheid menskracht, vaak met de dood tot gevolg, werden er in opdracht van Adolf Hitler gespendeerd aan de ontwikkeling van de V2.

Raket met een slagkracht meer dan 1000 kilo explosieven

Het was een raket met een slagkracht meer dan 1000 kilo explosieven die met een snelheid van het drie het geluid vanuit Scheveningen werd afgevuurd op Londen. Bovendien werd de V2 ook afgevuurd op Antwerpen. In Londen vielen er ongeveer 2700 dodelijke slachtoffers en 6500 gewonden door de V2. Bovendien werden er zo’n 20.000 huizen en gebouwen verwoest en 85.000 beschadigd.

Robert Harris V2 Recensie

Vanuit het perspectief van twee hoofdpersonen, een Duitse wetenschapper en een Engelse vrouw die direct betrokken zijn bij de gebeurtenissen vertelt Robert Harris het spannende verhaal dat zich op drie dagen in november 1944 ontvouwt. Voor zover mogelijk heeft Harris zich gebaseerd op bekende feiten die hij op spannende wijze met een tweetal krachtige personages kleur en inhoud geeft.

Kay Caton-Walsh is werkzaam bij Women’s Auxiliary Air Force (WAAF) waar ze met luchtfoto’s probeert te achterhalen waarvandaan de raketten worden afgevuurd. Ze heeft een buitenechtelijke affaire met een Britse officier en deelt met hem het bed in Londen als er een V2 in de buurt inslaat. Hij raakt gewond en moet naar het ziekenhuis. Om de affaire te verhullen laat Kay zich overplaatsen naar Mechelen in Belgie waar een team van vrouwen de baan die de V2 raketten vliegen te bereken zodat ze de lanceerinrichtingen kun vinden en laten bombarderen.

Dr. Graf, een Duitse wetenschapper is technisch verantwoordelijk voor de V2 raketten in Scheveningen en een persoonlijke vriend van Wernher von Braun. Hij heeft een ambivalente houding ten opzichte van de Nazi’s en raakt meer en meer in gewetensnood over zijn rol in de oorlog.

Op overtuigende wijze wordt het spannende verhaal over de V2 door Robert Harris over het voetlicht gebracht

Robert Harris slaagt er op overtuigende wijze in via zijn hoofdpersonen dit spannende verhaal over de V2 over het voetlicht te brengen. Hij slaagt er zeer goed in om Rudi Graf een overtuigend personage met diepgang te maken, helaas geldt dit wat minder voor Kay Caton-Walsh. Maar aan leesplezier boet de roman hierdoor nauwelijks in. Zoals altijd slaagt Robert Harris erin om een  spannende roman te schrijven die overtuigt en de lezer een aantal uren leesplezier biedt. Leuk om te weten is dat hij de roman schreef tijdens de eerste lockdown in Groot-Brittannië tijdens Corona. V2 is gewaardeerd met ∗∗∗∗ (uitstekend).

V2

  • Schrijver: Robert Harris (Engeland)
  • Soort boek: Engelse thriller, oorlogsthriller
  • Origineel: V2 (september 2020)
  • Nederlandse vertaling: Rogier van Kappel
  • Uitgever: Cargo
  • Verschijnt: 6 oktober 2020
  • Omvang: 368 pagina’s
  • Uitgave: Paperback / Ebook
  • Waardering redactie: ∗∗∗∗ (uitstekend)

Flaptekst van de nieuwe oorlogsthriller van Robert Harris

Aan het einde van de oorlog geloofde Adolf Hitler nog stellig in een overwinning door middel van zijn nieuwste V2-raketten. Deze konden een explosieve lading van meer dan 1000 kilo met drie keer de snelheid van het geluid vervoeren. De nieuwe raket had ook een enorm bereik, zelfs genoeg om vanuit de bossen van Den Haag de Engelse hoofdstad te bereiken. In november 1944 wordt de Duitse wetenschapper Rudi Graf naar de Hollandse kust gestuurd. Graf werkte ooit samen met Werner von Braun aan een ruimteraket, maar is inmiddels het brein achter de onvoorspelbare en dodelijke V2. Zijn afkeer van de oorlog zorgt er echter voor dat hij in Scheveningen al snel verdacht wordt van sabotage.

De bombardementen op Londen eisen vreselijk veel slachtoffers, en de Engelse regering besluit om een groep jonge vrouwen naar Vlaanderen te sturen om te achterhalen waarvandaan honderden raketten worden afgevuurd. Kay Caton Walsh is een officier van de WAAF en zal met gevaar voor eigen leven in de Duitse linies moeten infiltreren.

Bijpassende boeken en informatie

Michiel Janzen – De jacht op de Führer

Michiel Janzen De jacht op de Führer recensie en informatie over de inhoud van de thriller over de laatste dagen van Adolf Hitler. Op 16 oktober 2020 verschijnt bij Uitgeverij Lannoo de nieuwe factionthriller van de Nederlandse schrijver Michiel Janzen.

Michiel Janzen De jacht op de Führer Recensie en Informatie

Als de redactie het boek leest, kun je op deze pagina de recensie en waardering vinden van de oorlogsthriller De jacht op de Führer. Het boek is geschreven door Michiel Janzen. Daarnaast zijn hier gegevens van de uitgave en bestelmogelijkheden opgenomen. Bovendien kun je op deze pagina informatie lezen over de inhoud van de factionthriller over de laatste dagen van Adolf Hitler, geschreven door Michiel Janzen.

Michiel Janzen De jacht op de Führer Recensie

De jacht op de Führer

  • Schrijver: Michiel Janzen (Nederland)
  • Soort boek: factionthriller, oorlogsthriller
  • Uitgever: Lannoo
  • Verschijnt: 16 oktober 2020
  • Omvang: 440 pagina’s
  • Uitgave: Paperback / Ebook

Flaptekst van de oorlogsthriller van Michiel Janzen

Berlijn, 17 maart 1945. Adolf Hitler roept de hulp in van zijn favoriete commando, Otto Skorzeny, om hem te helpen ontsnappen uit zijn bunker in de belegerde stad. Skorzeny heeft voor deze ontsnappingspoging, Operatie Grau, drie scenario’s gereed. Maar naarmate de tijd vordert, lijkt geen enkel scenario meer uitvoerbaar. Zowel de Russen als de Britten komen stilaan dichterbij. Het net sluit aan alle kanten. De jacht op de nazidictator is begonnen.

Berlijn, Londen, Moskou. Chaos. Het nieuwste verhaal van Michiel Janzen is de eerste thriller over de laatste dagen van Adolf Hitler. Beleef de ondergang van Europa’s grootste schurk tijdens de apocalyptische instorting van het Derde Rijk, een tijd van ongezien geweld, spionage en intrige.

Een verhaal rijk aan geschiedenis en nog rijker aan historische feiten die je versteld zullen doen staan. Een must-read voor liefhebbers van Philip Kerr, Robert Harris en iedereen met een fascinatie voor de thematiek van Der Untergang.

Bijpassende boeken en informatie

Arthur J. Magida – Code Name Madeleine

Arthur J. Magida Code Name Madeleine recensie en informatie over de inhoud van deze nieuwe historische spionagethriller in Parijs tijdens de WOII. Op 9 juni 2020 verschijnt bij Uitgeverij W.W. Norton & Company de nieuwe thriller van de Amerikaanse schrijver Arthur J. Magida. Er is nog geen Nederlandse vertaling van het boek verkrijgbaar.

Arthur J. Magida Code Name Madeleine Recensie en Informatie

Als de redactie het boek leest, kun je op deze pagina de recensie en waardering vinden van de oorlogsthriller Code Name Madeleine, A Sufi Spy in Nazi-Occupied Paris. Het boek is geschreven door Arthur J. Magida. Daarnaast zijn hier gegevens van de uitgave en bestelmogelijkheden opgenomen. Bovendien kun je op deze pagina informatie lezen over de inhoud van de nieuwe thriller van de Amerikaanse schrijver Arthur J. Magida.

Arthur J. Magida Code Name Madeleine Recensie

Code Name Madeleine

A Sufi Spy in Nazi-Occupied Paris

  • Schrijver: Arthur J. Magida (Verenigde Staten)
  • Soort boek: oorlogsthriller, spionagethriller
  • Taal: Engels
  • Uitgever: W.W. Norton & Company
  • Verschijnt: 9 juni 2020
  • Omvang: 336 pagina’s
  • Uitgave: Gebonden Boek

Flaptekst van de oorlogsthriller van Arthur J. Magida

The captivating story of the valiant Noor Inayat Khan, daughter of an Indian Sufi mystic and unlikely World War II heroine.

Raised in a lush suburb of 1920s Paris, Noor Inayat Khan was an introspective musician and writer, dedicated to her family and to her father’s spiritual values of harmony, beauty, and tolerance. She did not seem destined for wartime heroism. Yet, faced with the evils of Nazi violence and the German occupation of France, Noor joined the British Special Operations Executive and trained in espionage, sabotage, and reconnaissance. She returned to Paris under an assumed identity immediately before the Germans mopped up the Allies’ largest communications network in France. For crucial months of the war, Noor was the only wireless operator there sending critical information to London, significantly aiding the success of the Allied landing on D-Day. Code-named Madeleine, she became a high-value target for the Gestapo. When she was eventually captured, Noor attempted two daring escapes before she was sent to Dachau and killed just months before the end of the war.

Carefully distilled from dozens of interviews, newly discovered manuscripts, official documents, and personal letters, Code Name Madeleine is both a compelling, deeply researched history and a thrilling tribute to Noor Inayat Khan, whose courage and faith guided her through the most brutal regime in history.

Bijpassende boeken en informatie