Andrew Morton – Elizabeth & Margaret

Andrew Morton Elizabeth & Margaret recensie en informatie boek over koningin Elizabeth en de relatie met haar zus prinses Margaret. Op 21 juli 2021 verschijnt bij uitgeverij Ambo | Anthos de Nederlandse vertaling van Elizabeth & Margaret; The Intimate World of the Windsor Sisters, geschreven door Andrew Morton.

Andrew Morton Elizabeth & Margaret recensie en informatie

Als de redactie het boek leest, kun je op deze pagina de recensie en waardering vinden van de biografie Elizabeth & Margaret, Achter de gesloten deuren van Buckingham Palace. Het boek is geschreven door Andrew Morton. Daarnaast zijn hier gegevens van de uitgave en bestelmogelijkheden opgenomen. Bovendien kun je op deze pagina informatie lezen over de inhoud van het boek over de relatie tussen koningin Elizabeth en haar zuster prinses Margaret, geschreven door Andrew Morton.

Andrew Morton Elizabeth & Margaret Recensie

Elizabeth & Margaret

Achter de gesloten deuren van Buckingham Palace

  • Schrijver: Andrew Morton (Engeland)
  • Soort boek: biografie, non-fictie
  • Origineel: Elizabeth & Margaret (30 maart 2021)
  • Nederlandse vertaling: Ireen Niessen
  • Uitgever: Ambo | Anthos
  • Verschijnt: 21 juli 2021
  • Omvang: 352 pagina’s
  • Uitgave: paperback / ebook
  • Boek bestellen bij: Boekhandel / Bol

Recensie en waardering van het boek

  • “Op sprankelende wijze onderzoekt Morton de push en pull tussen diepe liefde en intense jaloezie die beide zussen bond. Royalty-fans zullen ervan smullen.” (Publishers Weekly)
  • “Een prachtig portret van een ingewikkelde maar onbreekbare zussenband.” (Kirkus Reviews)

Flaptekst van het boek over de relatie tussen koningin Elizabeth en prinses Margaret

Elizabeth & Margaret van biograaf Andrew Morton is het verhaal van twee koninklijke zussen die ondanks alles tot elkaar veroordeeld waren. Voor de fans van Netflix’ The Crown en De hofdame.

Elizabeth & Margaret van Andrew Morton, auteur van Diana, haar eigen verhaal, is het verhaal van de onafscheidelijke zusjes Windsor. De onverwachte troonsafstand van hun oom Edward VIII veranderde de dynamiek tussen hen echter drastisch. Vanaf dat moment zou Margaret voor haar zus moeten buigen en altijd moeten toegeven aan haar wensen. Elizabeth zou de capriolen van haar jongere zus altijd geamuseerd gadeslaan, maar Margarets worsteling om haar plek binnen het koninklijke systeem te vinden – en de offers die van haar gevraagd werden – waren vaak een bron van onderlinge spanningen.

In deze biografie wordt hun relatie door de jaren heen beschreven, van hun idyllische jeugdjaren tot de verschillende levenspaden die ze na Elizabeths kroning tot Elizabeth II bewandelen. Morton biedt een unieke kijk op deze zo verschillende zussen en de impact die ze gehad hebben op het koninkrijk en de koninklijke familie, en hoe deze is veranderd gedurende de twintigste eeuw.

Bijpassende boeken en informatie