Tagarchief: Koningin Elizabeth

Andrew Morton – Elizabeth & Margaret

Andrew Morton Elizabeth & Margaret recensie en informatie boek over koningin Elizabeth en de relatie met haar zus prinses Margaret. Op 21 juli 2021 verschijnt bij uitgeverij Ambo | Anthos de Nederlandse vertaling van Elizabeth & Margaret; The Intimate World of the Windsor Sisters, geschreven door Andrew Morton.

Andrew Morton Elizabeth & Margaret recensie en informatie

Als de redactie het boek leest, kun je op deze pagina de recensie en waardering vinden van de biografie Elizabeth & Margaret, Achter de gesloten deuren van Buckingham Palace. Het boek is geschreven door Andrew Morton. Daarnaast zijn hier gegevens van de uitgave en bestelmogelijkheden opgenomen. Bovendien kun je op deze pagina informatie lezen over de inhoud van het boek over de relatie tussen koningin Elizabeth en haar zuster prinses Margaret, geschreven door Andrew Morton.

Andrew Morton Elizabeth & Margaret Recensie

Elizabeth & Margaret

Achter de gesloten deuren van Buckingham Palace

  • Schrijver: Andrew Morton (Engeland)
  • Soort boek: biografie, non-fictie
  • Origineel: Elizabeth & Margaret (30 maart 2021)
  • Nederlandse vertaling: Ireen Niessen
  • Uitgever: Ambo | Anthos
  • Verschijnt: 21 juli 2021
  • Omvang: 352 pagina’s
  • Uitgave: paperback / ebook
  • Boek bestellen bij: Boekhandel / Bol

Recensie en waardering van het boek

  • “Op sprankelende wijze onderzoekt Morton de push en pull tussen diepe liefde en intense jaloezie die beide zussen bond. Royalty-fans zullen ervan smullen.” (Publishers Weekly)
  • “Een prachtig portret van een ingewikkelde maar onbreekbare zussenband.” (Kirkus Reviews)

Flaptekst van het boek over de relatie tussen koningin Elizabeth en prinses Margaret

Elizabeth & Margaret van biograaf Andrew Morton is het verhaal van twee koninklijke zussen die ondanks alles tot elkaar veroordeeld waren. Voor de fans van Netflix’ The Crown en De hofdame.

Elizabeth & Margaret van Andrew Morton, auteur van Diana, haar eigen verhaal, is het verhaal van de onafscheidelijke zusjes Windsor. De onverwachte troonsafstand van hun oom Edward VIII veranderde de dynamiek tussen hen echter drastisch. Vanaf dat moment zou Margaret voor haar zus moeten buigen en altijd moeten toegeven aan haar wensen. Elizabeth zou de capriolen van haar jongere zus altijd geamuseerd gadeslaan, maar Margarets worsteling om haar plek binnen het koninklijke systeem te vinden – en de offers die van haar gevraagd werden – waren vaak een bron van onderlinge spanningen.

In deze biografie wordt hun relatie door de jaren heen beschreven, van hun idyllische jeugdjaren tot de verschillende levenspaden die ze na Elizabeths kroning tot Elizabeth II bewandelen. Morton biedt een unieke kijk op deze zo verschillende zussen en de impact die ze gehad hebben op het koninkrijk en de koninklijke familie, en hoe deze is veranderd gedurende de twintigste eeuw.

Bijpassende boeken en informatie

Anne Glenconner – De hofdame

Anne Glenconner De hofdame recensie en informatie over de inhoud van deze autobiografie. Op 20 augustus 2020 verschijnt bij Uitgeverij Ambo | Anthos de Nederlandse vertaling van de autobiografie Lady in Waiting van de voormalige hofdame van prinses Margaret.

Anne Glenconner De hofdame Recensie en Informatie

Als de redactie het boek leest, kun je op deze pagina de recensie en waardering vinden van De hofdame. Het boek is geschreven door Anne Glenconner. Daarnaast zijn hier gegevens van de uitgave en bestelmogelijkheden opgenomen. Bovendien kun je op deze pagina informatie lezen over de inhoud van de autobiografie van de hofdame van de Engelse glamourprinses Margaret, Anne Glenconnor.

De hofdame is zoiets als het ware verhaal achter de beroemde Netflix serie The Crown. Het is een autobiografisch werk geschreven door Anne Glenconner, die jarenlang werkte als hofdame van Prinses Margaret, die ze al kende vanaf haar vroege jeugd en met wie ze samen opgroeide. Ze bleven hun leven lang vriendinnen. Het boek geeft een geweldig inkijkje in het werkelijke leven aan het Britse Hof.

Het boek dat van grote invloed was op de tv-serie The Crown

Anne Glenconner, die door diverse actrices uit The Crown werd geraadpleegd voor hun rol, vertelt in de proloog van het boek, dat ze zich eigenlijk nooit zo realiseerde hoe bijzonder haar leven eigenlijk was. Ze had geleerd niet veel stil te staan bij het verleden, maar vooruit te kijken. Pas toen ze er met deze actrices en de schrijvers van de serie over ging praten, kwamen er veel verhalen naar boven. Zoveel verhalen, dat ze besloot om zelf een boek te schrijven.

Anne Glenconner De hofdame Recensie

Lady Glenconner vertelt over haar jeugd op Holkham Hall en hoe ze opgroeide met de prinsessen Elisabeth en Margaret. Ze geeft een mooie inkijk in het Britse Society leven. Ze vertelt over haar eigen huwelijk met de excentrieke Colin, die het eiland Mustique in de Caraïben kocht en het omtoverde in een paradijs voor rijke en beroemde mensen, zoals Mick Jagger en David Bowie. Ook prinses Margaret had er een huis. Verder vertelt ze hoe ze vanaf 1971 vele jaren lang aan het Hof werkte als Lady in Waiting voor prinses Margareth – een formele rol, maar ook een rol als vriendin. Anne Glenconner verdeelde haar tijd tussen deze “baan” en haar gezinsleven – ze kreeg samen met haar man 5 kinderen, waarvan een aantal nogal dramatische levens leidden.

Unieke en boeiende inkijk in een wereld die voor gewone stervelingen grotendeels gesloten is

Ik ben heel blij dat Anne Glenconner besloten heeft haar verhalen op te schrijven. Ze geven een unieke inkijk in een wereld, die voor de ogen van veel mensen gesloten blijft en waarvan we alleen de pracht en praal aan de buitenkant zien. Ze schrijft daarbij ook nog eens met veel humor en eerlijkheid, waardoor het boek leest als een roman. Ik heb genoten van deze memoires van deze Lady in Waiting. Zeker als je geniet van een serie als The Crown een echte aanrader, dit boek en gewaardeerd met ∗∗∗∗ (uitstekend).

Recensie van Monique van der Hoeven

De hofdame

Mijn bijzondere leven in de schaduw van de Britse kroon

  • Schrijfster: Anne Glenconner (Engeland)
  • Soort boek: autobiografie, memoires
  • Origineel: Lady in Wating (2019)
  • Nederlandse vertaling: Marja Borg
  • Uitgever: Ambo | Anthos
  • Verschijnt: 14 augustus 2020
  • Omvang; 336 pagina’s
  • Uitgave: Paperback / Ebook
  • Waardering redactie: ∗∗∗∗ (uitstekend)

Flaptekst van het boek van de hofdame van prinses Margaret

De hofdame van Anne Glenconner: unieke memoires van de hofdame van prinses Margaret, voor alle fans van The Crown en Downton Abbey.

De hofdame vertelt het verhaal van het bijzondere leven van Anne Glenconner, maid of honour tijdens de kroning van koningin Elizabeth en de hofdame van prinses Margaret. Ze is een unieke getuige van de recente Britse koninklijke geschiedenis en geeft in haar memoires niet alleen een kijkje achter de schermen van het koningshuis, maar schetst ook een beeld van een generatie aristocratische vrouwen die gevangen zat in een wereld vol sociale verwachtingen. Ze was voor haar vader een “grote teleurstelling’ omdat ze geen jongen was en ze werd niet genoemd in het testament van haar eigen man, die zijn fortuin naliet aan een van zijn werknemers.

Anne Glenconner, inmiddels achtentachtig jaar oud, schrijft in De hofdame met humor, openheid en moed over haar tragische leven in een gouden kooi, haar vriendschap met prinses Margaret en de vrijheid waarvan ze nu pas kan genieten.

Bijpassende boeken en informatie

Sally Bedell Smith – Koningin Elizabeth biografie

Sally Bedell Smith Koningin Elizabeth biografie recensie en informatie over de inhoud van de biografie van de Britse koningin. Op 1 september 2020 verschijnt bij Uitgeverij Nieuw Amsterdam de Nederlandse vertaling van de biografie Elizabeth, The Queen, geschreven door de Engelse koningshuiskenner en schrijfster Sally Bedell Smith.

Sally Bedell Smith Koningin Elizabeth Biografie Recensie en Informatie

Als de redactie het boek gelezen heeft, kun je op de pagina de recensie en waardering vinden van de biografie Koningin Elizabeth II. Het boek is geschreven door Sally Bedell Smith. Daarnaast zijn hier gegevens van de uitgave en bestelmogelijkheden opgenomen. Bovendien kun je op deze pagina informatie lezen over de inhoud van de biografie geschreven door de Britse koningshuiskenner en schrijfster Sally Bedell Smith.

Sally Bedell Smith Koningin Elizabeth Biografie Recensie

Koningin Elizabeth II

De biografie

  • Schrijfster: Sally Bedell Smith (Engeland)
  • Soort boek: biografie
  • Origineel: Elizabeth, The Queen
  • Nederlandse vertaling: Marjolein Hazelzet, Annemie de Vries
  • Uitgever: Nieuw Amsterdam
  • Verschijnt: 1 september 2020
  • Omvang: 720 pagina’s
  • Uitgave: Gebonden Boek / Ebook

Flaptekst van de biografie van koningin Elizabeth

Het leven van koningin Elizabeth II is episch en ongeëvenaard. Sinds ze in 1952 koningin werd van het Verenigd Koninkrijk, ontmoet ze koningen, wereldleiders en beroemdheden. Ze zag haar land en de wereld veranderen. Hoe slaagde Elizabeth erin de Britse monarchie toekomstbestendig te maken? Hoe wist ze haar mysterieuze uitstraling en populariteit in te zetten ten faveure van haar land?

Op basis van talloze privédocumenten en niet eerder gepubliceerde interviews, schetst Sally Bedell Smith een intiem portret. Elizabeth blijkt een hardwerkende, deskundige vrouw. Ze balanceert voortdurend tussen traditie en moderniteit, tussen werk en familie. Niet eerder kwamen we zo dicht bij de langstregerende vorstin ter wereld, de mater familias van de Windsor-dynastie: Koningin Elizabeth II.

Bijpassende boeken en informatie

 

Benjamin Black – De geheime gasten

Benjamin Black De geheime gasten recensie en informatie over de inhoud van deze historische roman. Op 25 februari 2020 verschijnt bij Uitgever Querido de Nederlandse vertaling van de nieuwe roman van de Ierse schrijver Benjamin Black, het pseudoniem van John Banville.

Benjamin Black De geheime gasten Recensie en Informatie

Als de redactie het boek gelezen heeft, kun je op de pagina de recensie en waardering vinden van De geheime gast, het nieuwe boek van Benjamin Black. Daarnaast zijn hier gegevens van de uitgave en bestelmogelijkheden opgenomen. Bovendien kun je op deze pagina informatie lezen over de inhoud van deze historische roman van Benjamin Black, het pseudoniem van de Ierse schrijver John Banville.

Benjamin Black De geheime gasten Recensie001Boek-Bestellen

De geheime gasten

  • Schrijver: Benjamin Black / John Banville (Ierland)
  • Soort boek: historische roman, Ierse roman
  • Origineel: The Secret Guests (januari 2020)
  • Nederlandse vertaling: Arie Storm
  • Uitgever: Querido
  • Verschijnt: 25 februari 2020
  • Omvang: 256 pagina’s
  • Uitgave: Paperback / Ebook

Flaptekst over de nieuwe roman van De geheime gasten

Terwijl Londen nachtelijke Duitse bombardementen moet zien te doorstaan, neemt de Britse geheime dienst de Engelse prinsessen Elizabeth en Margaret onder zijn hoede; de meisjes worden in veiligheid gebracht in een oud landhuis in Ierland. Intussen is Celia Nashe opgetogen wanneer ze eindelijk wordt overgeplaatst naar MI5. Maar wat ze zich ook had voorgesteld van haar bijdrage aan de oorlogsinspanningen, niet dit: kindermeisje spelen voor de twee verwende koninklijke wichten. Haar opdracht blijkt algauw veel spannender te zijn. De plaatselijke bevolking vraagt zich af wie de meisjes die onder haar hoede vallen precies zijn. En wanneer er opeens een lijk ligt bij het toegangshek van het landhuis, moet alles in het werk worden gesteld om de waarheid te achterhalen én moet ze voorkomen dat het een en ander in de openbaarheid komt.

Benjamin Black, die goede redenen heeft om aan te nemen dat de prinsessen zich inderdaad in Ierland bevonden gedurende de Duitse bombardementen, schreef met De geheime gasten een roman die even fascinerend als spannend is.

Bijpassende Boeken en Informatie