Nieuwe Engelse romans en boeken 2021

Nieuwe Engelse romans en boeken 2021

Nieuwe Engelse romans en boeken 2021. Recensie en informatie Nieuwe Boeken uit Engeland. Welke nieuwe romans en andere boeken van Engelse schrijvers en schrijfsters verschijnen er in 2021? Welke Engelse romans en andere boeken worden in 2021 in Nederlandse vertaling uitgegeven?

Nieuwe Engelse romans en andere boeken 2021

Op deze pagina is het overzicht van Engelse schrijvers nieuwe romans en andere boeken 2021 te vinden, inclusief informatie over de inhoud, recensie en waardering.

De kat en de stad

  • Schrijver: Nick Bradley (Engeland)
  • Nick Bradley De kat en de stad RecensieSoort boek: Engelse roman, Japan roman
  • Origineel:  The Cat and the City (2020)
  • Nederlandse vertaling: Linda Broeder
  • Uitgever: Ambo | Anthos
  • Verschijnt: 11 maart 2021
  • Omvang: 320 pagina’s
  • Uitgave: Paperback / Ebook
  • Boek bestellen bij: Bol / Boekhandel
  • Inhoud roman: De kat en de stad van Nick Bradley speelt zich af in Tokyo, waar een lapjeskat zich geruisloos door de straten beweegt. Op elk nieuw pad dat ze kiest, raakt ze het leven van enkele ogenschijnlijk willekeurige bewoners van de miljoenenstad, en ze verbindt hen op onverwachte wijze. Maar de stad verandert en de kat wordt langzaam maar zeker verdreven naar de achterbuurten. Daar komt ze in aanraking met enkele outcasts, van een dakloze die zich schuilhoudt in een vervallen hotel en een kluizenaar die zijn huis niet uit durft tot een buurtwinkelbediende op zoek naar de liefde. De kat cirkelt om hen heen, en brengt hen ongemerkt dichter bij elkaar…lees verder >

De Papieren Lantaarn

  • Schrijver: Will Burns (Engeland)
  • Will Burns De Papieren Lantaarn RecensieSoort boek: non-fictie
  • Origineel: The Paper Lantern (29 juni 2021)
  • Nederlandse vertaling: Dirk-Jan Arensman
  • Uitgever: Nijgh & Van Ditmar
  • Verschijnt: 21 september 2021
  • Omvang: 224 pagina’s
  • Uitgave: paperback
  • Boek bestellen bij: Boekhandel / Bol
  • Inhoud boek: Vanuit een gesloten, Engelse pub – De Papieren Lantaarn – in een dorp grenzend aan het landgoed Chequers, wandelt een mislukt dichter over het platteland en brengt in deze surreële, transformerende periode die beheerst wordt door het coronavirus, zowel zijn eigen geschiedenis als die van het landschap in kaart. Zijn verleden draagt littekens en het heden biedt geen kompas. Van plaatselijke raves in geheime valleien tot de gevolgen van de lockdown, de klimaatveranderingen en het kapitalisme…lees verder >

The Weak Spot

  • Schrijfster: Lucie Elven (Engeland)
  • Lucie Elven The Weak Spot RecensieSoort boek: Engelse roman
  • Taal: Engels
  • Uitgever: Soft Skull Press
  • Verschijnt: 9 februari 2021
  • Omvang: 176 pagina’s
  • Uitgave: Paperback 
  • Inhoud roman: A woman discovers something toxic at work in the isolated village where she is apprenticing as a pharmacist, in this fable-like novel about power, surveillance, prescriptions, and cures by a captivating debut voice. On a remote mountaintop somewhere in Europe, accessible only by an ancient funicular, a small pharmacy sits on a square. As if attending confession, townspeople carry their ailments and worries through its doors, in search of healing, reassurance, and a witness to their bodies and their lives…lees verder >

Vlieglessen

  • Schrijver: Charlie Gilmour (Engeland)
  • Charlie Gilmour Vlieglessen RecensieSoort boek: memoires, vogelboek
  • Origineel: Featherhood (2020)
  • Nederlandse vertaling: Jan de Nijs
  • Uitgever: Ambo | Anthos
  • Verschijnt: 5 maart 2021
  • Omvang: 304 pagina’s
  • Uitgave: Paperback / Ebook
  • Boek bestellen bij: Boekhandel / Bol
  • Waardering redactie: ∗∗∗∗ (uitstekend)
  • Recensie boek: Vlieglessen, een ontroerend boek, vol humor en relativeringsvermogen, een onvergetelijk verhaal over een zoon en zijn eindeloze zoektocht naar zijn vader. Hoe hij, Charlie na de dood van zijn vader in zijn papierwinkel en in zijn geschiedenis duikt en erachter komt hoe de vork aan de steel zit en hoe dat ruimte geeft om opnieuw te kijken naar zijn eigen leven. En dat allemaal in gang gezet door die ene uit het nest gevallen ekster…lees verder >

Middernachtbibliotheek

  • Schrijver: Matt Haig (Engeland)
  • Matt Haig Middernachtbibliotheek RecensieSoort boek: Engelse roman
  • Origineel: The Midnight Library (2020)
  • Nederlandse vertaling: Monique ter Berg
  • Uitgeverij: Lebowski
  • Verschijnt: 15 april 2021
  • Omvang: 320 pagina’s
  • Uitgave: Paperback / Ebook
  • Inhoud roman: Nora wordt overweldigd door het gevoel dat ze in haar leven verkeerde keuzes heeft gemaakt, en iedereen teleurstelt. Wanneer ze in de Middernachtbibliotheek terechtkomt, krijgt ze de kans om te zien op welke manieren haar leven anders had kunnen verlopen. Ze gaat op zoek naar het antwoord op de ultieme vraag: wat maakt het leven de moeite waard? Middernachtbibiliotheek is een hartverwarmende en ontroerende roman die toont dat er altijd nog andere mogelijkheden zijn als je het somber inziet…lees verder >

Verwachting

  • Schrijfster: Anna Hope (Engeland)
  • Anna Hope Verwachting RecensieSoort boek: Engelse roman
  • Origineel: Expectation (2020)
  • Nederlandse vertaling: Gerda Baardman
  • Uitgever: Ambo | Anthos
  • Verschijnt: 11 januari 2021
  • Omvang: 368 pagina’s
  • Uitgave: Paperback / Ebook
  • Inhoud roman: Verwachting van Anna Hope gaat over je weg vinden in het leven: als moeder, als dochter, als echtgenote en als goed mens. Wat is een zinvol leven, en hoe bereik je dat? Voor de fans van Elizabeth Day. Verwachting is de bejubelde roman van Anna Hope, die dit jaar op vele shortlists zal prijken. Voor fans van Zadie Smith, Sheila Heti en Sally Rooney…lees verder >

De lichtwachters

  • Schrijfster: Emma Stonex (Engeland)
  • Emma Stonex De lichtwachters RecensieSoort boek: Engelse roman
  • Origineel: The Lamplighters (2021)
  • Nederlandse vertaling: Harm Damsma, Niek Miedema
  • Uitgever: Nieuw Amsterdam
  • Verschijnt: 18 mei 2021
  • Omvang: 336 pagina’s
  • Uitgave: Gebonden Boek / Ebook
  • Boek bestellen bij: Boekhandel / Bol
  • Inhoud roman: Cornwall, oudejaarsavond 1972: een boot legt aan bij de vuurtoren om de drie lichtwachters af te lossen. Maar de toegangsdeur is afgesloten en de toren blijkt leeg. Een tafel is gedekt voor een niet-genuttigde maaltijd. Het logboek van de eerste wachter beschrijft een storm die rond de toren raast – maar de lucht is de hele week helder geweest. De klokken staan allemaal stil op 8:45. De wachters worden nooit gevonden…lees verder >

We Are All Birds of Uganda

  • Schrijfster: Hafsa Zayyan (Engeland)
  • Hafsa Zayyan We Are All Birds of Uganda RecensieSoort boek: sociale roman
  • Taal: Engels
  • Uitgever: Merky Books
  • Verschijnt: 21 januari 2021
  • Omvang: 384 pagina’s
  • Uitgave: Gebonden Boek / Ebook
  • Inhoud roman: Moving between two continents over a troubled century, We Are All Birds of Uganda is an immensely resonant novel that explores racial tensions, generational divides and what it means to belong. It is the first work of fiction by Hafsa Zayyan, co-winner of the inaugural #Merky Books New Writers’ Prize, and one of the most exciting young novelists of today…lees verder >

Bijpassende boeken en informatie