Tagarchief: kip

Jackie Polzin – Broed

Jackie Polzin Broed recensie en informatie over de inhoud van deze Amerikaanse roman. Op 26 oktober 2021 verschijnt bij uitgeverij Atlas Contact de Nederlandse vertaling van Brood, de debuutroman van de Amerikaanse schrijfster Jackie Polzin.

Jackie Polzin Broed recensie en informatie

Als de redactie het boek leest, kun je op deze pagina de recensie en waardering vinden van de roman Broed. Het boek is geschreven door Jackie Polzin. Daarnaast zijn hier gegevens van de uitgave en bestelmogelijkheden opgenomen. Bovendien kun je op deze pagina informatie lezen over de inhoud van de eerste roman van de Amerikaanse schrijfster Jackie Polzin.

Jackie Polzin Broed Recensie

Broed

  • Schrijfster: Jackie Polzin (Verenigde Staten)
  • Soort boek: Amerikaanse roman
  • Origineel: Brood (2021)
  • Nederlandse vertaling: Koen Boelens, Helen Zwaan
  • Uitgever: Atlas Contact
  • Verschijnt: 26 oktober 2021
  • Omvang: 216 pagina’s
  • Uitgave: paperback
  • Boek bestellen bij: Boekhandel / Bol

Recensie en waardering van de roman

  • “Witty and profound…Told in short vignettes studded with breath-catching wisdom, this novel feels both delicate and sustaining from beginning to end.” (Publishers Weekly)
  • “Calling to mind the cerebral works of Olivia Laing and Jenny Offill, Polzin’s story has a quiet intensity that churns throughout. It’s in the tension she builds within her narrator’s isolated world, navigating the paradox of domestic intimacy, the comfort and terror it sows, and the unexpected shapes motherhood can take…A moving meditation on loss, solitude, and the hope that can rise from both.” (Kirkus Reviews)
  • “Wondrous…Her observation of the fragility and loveliness of daily life is so sharp and her commentary so droll, trenchant and precise, that the modest world she describes becomes almost numinous.” (Washington Post)
  • “A debut novel about chickens? Yes, indeed. And it’s full of nuance and humor, not to mention the very human travails of their grieving owner. Polzin has a gift for detail and an eye for the way little creatures can absorb and sometimes erase our worries.” (New York Times Book Review)

Flaptekst van de eerste roman van Jackie Polzin

Amerikaans debuut, voor lezers van Sigrid Nunez en Lydia Davis, over een vrouw die een groot verlies te boven probeert te komen door te zorgen voor vier kippen in haar voorstedelijke achtertuin

In ‘Broed’ van Jackie Polzin viert de naamloze verteller een jaar lang haar moederinstincten bot op haar kleine kroost van vier onfortuinlijke kippen, terwijl ze zelf over een tragisch verlies heen probeert te komen. Van de strenge winter tot een broeierige zomer, van roofdieren tot pech en een onzekere toekomst – de vertelster strijdt heldhaftig tegen een eindeloze reeks bedreigingen aan het adres van haar pluimvee, dat tevreden kakelend en zich nergens van bewust in het moment blijft leven. Naarmate het jaar vordert leren we de kleine groep dierbare mensen die de vertelster om zich heen heeft verzameld kennen: haar moeder, een voormalige onderwijzeres, die misschien de kippen moet overnemen wegens een aanstaande verhuizing; haar beste vriendin, een makelaar met een eigen alsmaar uitbreidend gezin; en haar verstrooide echtgenoot, wiens manieren om hun miskraam te verwerken ze niet weet te doorgronden.

Bijpassende boeken en informatie

Deb Olin Unferth – Barn 8

Deb Olin Unferth Barn 8 recensie en informatie over de inhoud van deze nieuwe Amerikaanse roman. Op 3 maart 2020 verschijnt bij Uitgeverij Graywolff Press de nieuwe roman van de Amerikaanse schrijfster Deb Olin Unferth.

Deb Olin Unferth Barn 8 Recensie en Informatie

Als de redactie het boek leest, kun je op deze pagina de recensie en waardering vinden van de roman Barn 8 van Deb Olin Inferth. Daarnaast zijn hier gegevens van de uitgave en bestelmogelijkheden opgenomen. Bovendien kun je op deze pagina informatie lezen over de inhoud van de nieuwe roman van de Amerikaanse schrijfster Deb Olin Unferth.

Deb Olin Unferth Barn 8 Recensie001Boek-Bestellen

Barn 8

  • Schrijfster: Deb Olin Unferth (Verenigde Staten)
  • Soort boek: Amerikaanse roman, sociale roman
  • Taal: Engels
  • Uitgever: And Other Stories
  • Verschijnt: 3 maart 2020
  • Omvang: 256 pagina’s
  • Uitgave: Paperback

Flaptekst van de roman van Deb Olin Unferth

Two auditors for the US egg industry conceive a plot to liberate an entire egg farm’s worth of animals, with catastrophic results. This wildly inventive but utterly plausible novel about a heist of a very unusual kind swirls with a rich array of voices: a farmer’s daughter, hundreds of activists, a forest ranger who stumbles upon forty thousand hens, and a security guard abandoned for years on a farm. We glimpse the evolution of chickens twenty thousand years from now. We hear what hens think happens when they die.

And at the heart of this more-than-plucky novel lies the question: what constitutes meaningful action in a world so in need of change? With towering ingenuity, eviscerating wit, and unflappable passion, Barn 8 is a true rare breed, a comic-political drama, and a tour de force for our time.

Bijpassende Boeken en Informatie